Povedené podvodnici zákazníci posílali peníze, ale zboží nikdy neviděli. Pracovníci Aukro.cz v těchto dnech zablokovali ženě účet a informovali o jejích aktivitách policii.

Dotyčná obchodovala pod přezdívkou „jel30“. Inkasovala peníze, objednané věci ale přestala zájemcům posílat. „Aukro předběžně odhaduje, že nedodala zboží v celkové hodnotě půl milionu korun,“ sdělila v pondělí mluvčí kriminální policie Pavla Kopecká.

Inzertní portál do této chvíle eviduje asi 40 podvedených zákazníků. „Nevylučujeme, že počet oklamaných lidí může být ale mnohem vyšší. Všechny zákazníky nepoctivé prodejkyně jsme již informovali,“ vyjádřila se Lenka Hanušová, tisková mluvčí Aukro.cz.

Vyšetřování případu zatím policie nezahájila. „Naši detektivové v současné době případ vyhodnocují a probíhají konzultace s bezpečnostními odborníky společnosti Aukro,“ řekla dále policejní mluvčí Kopecká s tím, že v tuto chvíli tedy policie nemůže k případu poskytnout žádné podrobnější informace například ohledně toho, odkud podvodnice pochází či z jakých regionů jsou okradení lidé. Vzhledem k tomu, že podvedených jsou desítky, je velmi pravděpodobné, že mezi nimi budou i lidé z Ústeckého kraje.

Podvodníci okrádající zákazníky na internetu nejsou pro policii žádnou novinkou. Severočeští kriminalisté se již zabývali několika podobnými případy.

Třeba právě zrovna na Aukro.cz řádila před dvěma lety 25letá podvodnice z Chomutova. Dražila a prodávala různé zboží na první pohled za atraktivní ceny.

Zájemci, kteří dotyčné poslali peníze na účet, ale slíbené věci nikdy neviděli. Celkem se této ženě podařilo vylákat z téměř 90 lidí celkem 206 000 korun.

Jiná žena, shodou okolností též z Chomutovska, pro změnu organizovala prostřednictvím internetu falešnou sbírku pro kojenecké ústavy.

Dala si inzerát na babyserver Mimibazar.cz, že shání dětské oblečení a hračky. Věci, které jí štědré dárkyně na charitu zdarma poslaly, obratem prodávala na Aukro.cz. Peníze si nechávala. Celkem si přišla asi na 18 tisíc korun.