Vše se odehrálo ve středu v centru Teplic, krátce po druhé hodině odpolední. Nejprve naštvaně narazil dvoukolákem do jedoucího auta v Kapelní ulici. Když na něj vzápětí řidič poštovního vozu vyběhl, aby mu vynadal, vytáhl podivín s kárkou z kapsy nůž. Začal vyhrožovat řidiči, že ho podřízne.

Pošťák se tedy začal bránit a uhýbat, přičemž jeho protivník skočil do vozu a začal s ním ujíždět. Jenže si vybral blbou cestu. Zamířil si to přímo k radnici, kde se nedá projet. Cestu mu „přehradila" lampa, která tam společně s květníky stojí.

Pokus o krádež poštovního vozidla v Teplicích.Muž z vozidla odešel do Krupské ulice a chtěl zmizet v davu. Přitom stále vyhrožoval s nožem v ruce, že všechny zabije, ať ho nechají. Už když přijížděl velkou rychlostí k radnici, tak mohl přejet několik lidí.
Přivolaní policisté ho na základě popisu odchytili následně na Benešově náměstí, kam došel, a odvezli ho na služebnu.

Vyšetřování může být vedeno jako krádež vozidla, ale také není zatím vyloučen ani pokus o loupežné přepadení. Přesná kvalifikace nebyla zatím zveřejněna. Dodáváme, že poštovní vozidlo bylo v nákladovém prostoru prázdné.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Redakce Teplického deníku získala snímky z místa zadržení pachatele od České televize, která v tu dobu v Teplicích natáčela zcela náhodou jiný dokument. Zloděj vozidla se jim doslova "připletl" do cesty. Snímky získá nejspíše také policie, jako důkazový materiál.

Pokus o krádež poštovního vozidla v Teplicích.Pokus o krádež poštovního vozidla v Teplicích.

Budeme aktualizovat.