O co šlo? Minulý týden, ve středu 2. února, stavěla policejní hlídka v Jateční ulici vozidlo, jehož řidič na sebe upozornil rychlou jízdou. „Muž za volantem ovšem na opakované výzvy k zastavení nereagoval, prudce zrychlil a po silnici I/13 začal ujíždět směrem na Bílinu, pronásledování pak pokračovalo po místních komunikacích přes několik obcí,“ sdělil tehdy Deníku policejní komisař Daniel Vítek.

U Křemýže mu další hlídka zahradila cestu služebním vozidlem, řidič ale auto riskantním manévrem objel a dále ujížděl. Po přibližně čtvrthodinové honičce pronásledované auto předjela v Novosedlicích hlídka policistů, do jejichž služebního vozidla řidič zezadu narazil.

Policie. Ilustrační foto.
Honička na Teplicku skončila nehodou, zdrogovaný řidič narazil do policistů

„Na místě střetu byl zadržen. Ukázalo se, že má teplickým magistrátem a také soudem uloženy tresty spočívající v zákazu řízení motorových vozidel. Navíc měl pozitivní zkoušku na přítomnost omamných a psychotropních látek v těle,“ uvedl Vítek.

Policisté u něj zajistili deset plastových sáčků s pěti gramy látky, která pozitivně reagovala na test jako metamfetamin známý jako pervitin, dalších sedm sáčků s více jak dvěma gramy drogy policisté našli v jeho vozidle. Protože byl v minulosti už za podobnou trestní činnost odsouzený, neměl s ním soudce slitování a rovnou ho poslal za mříže do vazby. V pronásledovaném autě byl ještě další muž, který také není žádný svatoušek. „Policisté ho podezírají, že se koncem letošního ledna v centru Teplic vloupal do prodejny, kde ukradl sošky tradičního afrického kmenového umění. Celková škoda byla vyčíslena na více než 180 tisíc korun. Policisté mu sdělili podezření z přečinu krádeže, vyšetřován je na svobodě,“ dodal k případu Vítek.