Miroslav Vlach z ústeckého oblastního ředitelství cizinecké policie uvedl, že k incidentu došlo v uplynulou neděli. (1. března 2009) v odpoledních hodinách. Tehdy se vracela z kontrol v Teplicích hlídka ústeckého inspektorátu cizinecké policie. Když projížděla ulicí Karla Čapka v Krupce zaregistrovala osádka vozu na rychlý manévr auta městské policie, které pronásledovalo neznámého muže.

„Cizinecká hlídka se zapojila do akce. Policisté se rozdělili a začali systematicky prohledávat okolní ulice, kam se ukryl podnapilý muž podezřelý z výtržnictví. Po chvilce pronásledování byl neznámý dostižen v ulici K háječku. Zde došlo ke střetu s policistou cizinecké policie, který skončil přiložením pout mladému opilci. Ještě před tím se agresivní muž pokusil vniknout do uzamčeného panelového domu. Rukou prorazil skleněnou výplň dveří a poranil se na zápěstí. Krev potřísnila i nové policejní vozidlo. Hlídka cizinecké policie muže na místě ošetřila,“ vzpomínal na akci Vlach.

Na místo dorazila také městská policie a policisté ze služebny v Krupce. Opilec byl předán policistům z obvodního oddělení v Krupce, kteří muže odvezli do nemocnice k dalšímu ošetření.