Policie obvinila ve čtvrtek dva útočníky, kteří na konci září na sídlišti Luna brutálně zbili dalšího muže. Ten skončil v bezvědomí v nemocnici a ze zranění, které mu po těle způsobili, se bude léčit několik týdnů.

„Oba spolupachatelé byli obviněni z trestného činu těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a výtržnictví. V případě uznání viny jim hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ konstatoval v pátek mluvčí policie Daniel Vítek.

Napadeným je 30 letý profesionální voják, který neměl při útoku na ulici šanci se příliš bránit. Poté, co se jeho fotografie se známkami násilí objevila na sociálních sítích, strhl se hon na agresory. Jeho matka pod snímek, na němž má její syn obličej plný ran, podlitin a modřin, jako motivaci vypsala odměnu za dopadení pachatelů.

„Byl kopán do hlavy i přesto, že již byl v bezvědomí. Dám 20 000 Kč odměnu tomu, kdo mi najde pachatele tohoto brutálního činu. Byl to pokus o vraždu,“ napsala. Oba útočníci se na základě mediálního tlaku policii přihlásili nakonec sami.

Jde o dva muže z Teplicka ve věku 19 a 20 let. Případ policie ještě neuzavřela. Vyšetřovatelé čekají na lékařský znalecký posudek vypovídající o míře zranění, který má vliv na konečnou právní kvalifikaci celého případu. Oba dotyční zůstávají na svobodě.

Třicetiletého muže zbili 29. září v noci na sobotu poblíž diskotéky Luna. Záchranáři ho odváželi mezi druhou a třetí hodinou ranní. Policisté se o události dozvěděli až zpětně, u rvačky nezasahovali. Kdo je o incidentu informoval, nesdělili. Nejspíše to byla záchranka.

Uzavřený zatím není ani další známý případ násilí na Teplicku. O prázdninách došlo na koupališti v Dubí k bitce skupiny lidí, zasahovala policie a záchranka. Začalo to relativně nevinně.

Na jedné straně stál osamocený muž, který se zastal fyzicky napadené ženy jinou ženou v dětském bazénu. Proti němu se rázem postavilo sedm romských mužů, kteří si to s ním posléze vyřídili po svém. „Na naše děti a ženy nám nesahej,“ vzkázali mu poté, co ho zbili. Skončil v nemocnici.

Vyšetřování se táhne. „Obviněná je zatím jedna žena a to z rasově motivovaného útoku. Ostatní jsou podezřelí z výtržnictví,“ sdělil mluvčí policie Daniel Vítek. I v tomto případě policie čeká na znalecký lékařský posudek. Probíhají ještě výslechy, které mají potvrdit všechny účastníky bitky. K upřesnění obvinění by podle informace z policie mohlo dojít začátkem listopadu.

Skupinové šarvátky nejsou na Teplicku tolik časté. Policie řeší spíše případy, kdy jeden člověk napadne druhého. Občas se ale do sebe „pustí“ více lidí. Jako před dvěma lety v Krupce.

Tři sanitky s posádkami záchranářů, policejní vozy, strážníci a také zásahová jednotka. Ti všichni museli jednoho dubnového dne zasahovat v horním sídlišti Maršov.

K bitce mezi Romy došlo v sídlišti s vyhlášenými ulicemi K. Čapka a Dukelských hrdinů. Svědci to líčili jako útoky mačetami, noži a železnými trubkami, a to rovnou po hlavě. Než přijela přivolaná policie, bylo už několik Romů krvavě zraněných. Za vším tehdy měla být rodinná hádka o ženu, která vygradovala až ve fyzické násilí. Policie po incidentu několik útočníků obvinila.