K incidentu došlo v pondělí kolem dvacáté hodiny. "Policista tam byl kvůli pátrání po hledané osobě. Pak ho našli dole před domem a musela ho odvézt rychlá záchranná služba do nemocnice. Jeho zranění lékaři označili jako středně těžká," podotkla policejní mluvčí Světláková. Policista si sám zavolal pomoc přes linku 158.

 

Na případ jako první upozornil Mostecký deník. Bližší informace policisté nemají. Deníku se podařilo zjistit, že mladý policista šel do Chanova sám bez svého kolegy, který mu nebyl přidělen kvůli šetření. Na místě incidentu zasahovaly hlídky státní i městské policie a psovodi, kteří prohledávali okolní domy a celý blok domu policisté uzavřeli a nepouštěli nikoho ven ani dovnitř.

Podle dopoledního vyjádření mostecké policejní mluvčí Ludmily Světlákové budou muži zákona dnech pokračovat v ohledání místa činu.

Proč byl policista byl na místě sám, a nikoliv ve dvojici s kolegou? "Prováděl běžný úkon v rámci pátrání. Nejednalo se o řešení nebezpečné či závažné situace. S ohledem na současnou bezpečnostní situaci na sídlišti nebylo nutné nasazení více policistů," vysvětlila mluvčí.

Sídliště Chanov vzniklo na přelomu 70. a 80. let minulého století a mělo sloužit jako ukázka práce tehdejšího režimu s Romy, kteří se tam stěhovali z bouraného starého Mostu i ze Slovenska. Odhady o počtu obyvatel se pohybují okolo 1500.

Autor: Jan Vraný, Oldřich Hájek