Na nádraží. Tam doprovázejí fanoušky hostujícího týmu po skončení fotbalového zápasu policejní těžkooděnci. Obvykle tím služba pro pořádkovou jednotku končí. Jinak tomu bylo v neděli po utkání Teplic se Slavií. V ulicích měli práci až do pozdních nočních hodin. Z toho dva případy byly většího charakteru.

„U restaurace v Lipové ulici a u nonstop pivnice na Luně. V prvním případě máme pachatele ustanovené, ve druhém zatím ne,“ konstatoval v úterý mluvčí policie Daniel Vítek. Souvislost mezi případy vyloučil.

Lipovou ulicí se do Šanova okolo půl jedenácté večer vracela partička mladých mužů z podvečerního koncertu v centru města. Jeden z nich měl záměrně poškodit arabský reklamní poutač na jednom z tamních domů. To se nelíbilo majiteli, který se proti tomu ohradil. Útočník se na něj poté vrhnul. O chvilku později ležel přibližně 60letý muž s krvavým obličejem na zemi. 

Zalarmovaní těžkooděnci zadrželi po incidentu v ulicích celkem deset lidí a převezli je na služebnu kvůli výslechu, po kterém je propustili. Obvinění zatím žádné nepadlo.

„Vyšetřování ještě probíhá. Míru zavinění jednotlivých účastníků incidentu stále prověřujeme,“ uvedl Vítek.

Zbitého muže převezla sanitka do nemocnice. Podle mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka utrpěl středně vážná zranění. Co se stalo, vyvolalo u Tepličanů nechápavé reakce.

„Ležel uprostřed silnice v krvi a čekal chudák na pomoc. Co má tohle znamenat?“ ptal se Josef Svoboda ve svém postu ve skupině Teplice na Facebooku, kde se incident probíral. Tento případ se stal sice po fotbale v teplických ulicích, ale s přímými návštěvníky utkání na rozdíl od druhého většího incidentu na Luně neměl nic společného, tedy až na zásah těžkooděnců.

Policejní těžkooděnci pak do půlnoci zasahovali ještě jednou. U restaurace Postilion v areálu Luna si měli vyřizovat účty fanoušci Slavie. Když na místo přijela policie, bylo už po bitce. Odnesl to místní přibližně dvacetiletý mladík, který potřeboval lékařské ošetření.

„V tomto případě zatím nemáme útočníky ustanovené,“ uvedl mluvčí policie. Ta kromě výslechů svědků bude vyhodnocovat záznamy z kamer na přilehlých objektech. Nešlo o žádné radikály ze slávistického „kotle“, ty policie vyprovodila hned po skončení zápasu mimo okres.

V policejních záznamech jsou ještě další drobnější incidenty, které se staly po skončení prvoligového utkání. V areálu Stínadel ale nikdo kvůli výtržnostem zasahovat nemusel. Potvrdil to mluvčí teplického fotbalového klubu Martin Kovařík.

„Samotný zápas proběhl bez problémů,“ řekl s tím, že mimo stadion přebírá odpovědnost policie. „Pro nás tím pořadatelské povinnosti končí,“ konstatoval.

Utkání Slavie podobně jako Sparty nebo Baníku Ostrava patří k rizikovým. Proto se na ně policie připravuje a do ulic posílá více lidí než při jiných zápasech. „Je to na celý den. Nejprve taktická příprava, pak čekání na to, až se něco stane. A když je vedro, tak to v tom brnění stojí za to,“ přiblížil člen pořádkové jednotky.