Jeho známý, se kterým prodejnu navštívil, se byl ptát pouze na křovinořez, o jehož koupi měl zájem, a vůbec netušil, že když odešel s prodavačem do zadní části prodejny, jeho kamarád si schoval pod bundu rozbrušovačku. Nepřiznal se mu ani poté, co prodejnu opustili, jen se s ním rychle rozloučil a z místa prý odešel. Zatímco muž, který nářadí odcizil, si již převzal sdělení podezření z přečinu krádeže, jeho známý, který byl také zachycen kamerami, bude v případu figurovat pouze jako svědek, protože s vlastní krádeží nemá podle výpovědí nic společného.

V minulosti desetkrát odsouzeného muže, který se teprve koncem února vrátil z vězení, kde si odpykával trest za majetkovou trestnou činnost, může poslat soudce až na tři roky zpátky za mříže. Děkujeme tímto médiím za rychlé zveřejnění naší žádosti o pomoc a zároveň také veřejnosti za poskytnuté informace, které vedly k dopadení pachatele.

----------------------------------------

PSALI JSME .........

Podezřelý, který odvedl prodavačovu pozornost, byl asi 180 cm vysoký, váha kolem 90 kg, věk přibližně 35 let, měl vyholené vlasy. Na sobě měl světle modré triko s nápisem „4" na hrudi, modré rifle a modré sportovní boty, mluvil plynule česky.

Muž, který zboží odcizil, byl vysoký asi 185 cm, váha kolem 80 kg, věk kolem 35 let, vlasy tmavé, dlouhé, stažené do culíku, delší vousy střižené do tvaru bradky. Na sobě měl černé triko, modré rifle, přes rameno měl zelenou sportovní bundu.

Dvojice podezřelých mužů. Pachatel a spolupachatel.

Veškeré informace k totožnosti podezřelých mužů z fotografie je možné sdělit na Obvodní oddělení PČR Krupka, tel. č. 974 440 500, nebo na linku 158!

Poznámka: Na videu z prodejny je špatně nastavené datum 15. dubna 2000. Případ se stal letos 5. dubna.