Tomu nakonec zamezila zásahová jednotka, která násilníka sebrala přímo na ulici. Skončil za mřížemi. Pod zámkem měl vyčkat až do doby, než jeho případy napadení „prodavaček sexu“ bude projednávat soud. Od poloviny ledna je ale 48letý muž opět na svobodě. Údajně kvůli „přehmatu“, kterého se měl dopustit teplický soudce Martin Parolek.

Na nedůslednost v soudní agendě upozornil minulý týden server iDnes.cz, který uvedl, že o původní vazbě pachatele spolurozhodoval právě teplický soudce Martin Parolek, když byl náhodou na stáži u Krajského soudu v Ústí nad Labem. Jakmile se ale vrátil zpět do Teplic, dostal celý případ opět na starost, což však podle viceprezidenta Soudcovské unie ČR Petra Černého není přípustné. „Při rozhodování o vazbě si udělá názor o vině obviněného, a přestože se poté zajistí další důkazy, už by byl zatížen svým původním názorem,“ informoval Petr Černý.

ZVÁŽÍ ZMĚNU SYSTÉMU

Parolkovi případ v Teplicích přidělil systém, soudce neprotestoval. Když se na to přišlo, bylo prý už pozdě na nápravu, obžalovaný musel okamžitě z vazby. Celý případ už řeší vedení teplického soudu. „Předseda soudu spolu s trestní místopředsedkyní vyhodnocují míru zavinění jednotlivých osob a zvažují další postup včetně případného kárného, respektive pracovněprávního postihu. Současně vyhodnocují nastavený systém a zvažují, zda je na místě též přijetí systémového opatření,“ řekla Teplickému deníku mluvčí soudu Tereza Šponiarová.

Na soud tedy bude dotyčný čekat na svobodě, přestože má široký seznam obvinění. Znásilňování, týrání, brutální fyzické napadání a především velkou bolest musely snášet prostitutky z Teplicka, které si muž z Kralup nad Vltavou po několik měsíců vybíral jako oběti pro své choutky. Přesto se dlouho žádná z těchto žen neodhodlala jít na policii, aby na agresora poukázala. Až teprve loni na jaře to jedna z dotyčných nevydržela a hned po napadení zalarmovala kriminalisty, kteří muže zadrželi.

Mezi prostitutkami nyní panuje nervozita. „O těch případech jsem loni slyšela. Spíš se o tom ale v naší branži oficiálně nemluví. Nikdo nechce mít problémy. Pokud se ten chlap zase dostal na svobodu, může se tu znova objevit, což se nedá vyloučit. Docela bych z toho měla strach,“ řekla jedna z žen, které nabízejí sexuální služby v lokalitě Nákladní ulice v Teplicích.

Podle Jaroslava Jedličky z vedení teplické policie ale nic nenasvědčuje tomu, že by dotyčný agresor ve svých nekalých aktivitách v našem okrese pokračoval. „Nemám ty informace. Pokud by se něco podobného ve skupině prostitutek dělo, bude prvním podezřelým,“ uvedl. Určité obavy ze strany žen jsou ale nasnadě. Muž byl v minulosti za znásilnění a agresi už odsouzen k 11 letům vězení. Absolvoval rovněž sexuologické léčení v ústavu. Přesto loni napadení několikrát zopakoval.