V těchto dnech dostávají některé domácnosti dopis s jejím jménem a logem, který nabízí vánoční zvýhodněný odběr televizní služby UPC.

František Malina, mluvčí UPC upozorňuje, že nabídka je na první pohled lákavá: „Je nabízena televizní služba s více než osmdesáti, jinak nedostupnými televizními programy. Má být v domácnosti zprovozněna na devět měsíců zdarma, a to po zaplacení částky přesahující 3000 korun. K dopisu je přiložena složenka. Varujeme občany, že se jedná o pokus o finanční podvod zneužívající jméno a logo společnosti.“

Proto podle Maliny UPC v pátek (30.10.) ve večerních hodinách podala Policii České republiky trestní oznámení na neznámého pachatele.“

Malina potvrdil pro Deník, že společnost UPC nikdy nevybírala a nevybírá zálohy na své služby. „Zákazníci platí za odběr televizních služeb až následný kalendářní měsíc,“ zdůraznil Malina.

Kabelová televize vyzývá občany, aby na tento typ dopisu nereagovali a v případě jakýchkoliv pochybností kontaktovali Klientské centrum UPC na telefonním čísle 241005100. (ro)