K loupežnému přepadení na pěší zóně v Krupské ulici došlo v pondělí 17. prosince přibližně hodinu před polednem. Podle mluvčí policie Ludmily Světlákové se až na psychický šok obešlo bez zranění personálu v obchodě. „Policie kvůli zásahu na několik hodin uzavřela celé centrum města,“ dodala Světláková. Původní podezření, že se v obchodě ještě zdržují někteří z lupičů, se nepotvrdilo.

Po hodině proto už byla část centra opět průchodná. Zavřená nadále zůstala pravděpodobná cesta z Krupské ulice okolo radnice na Benešovo náměstí, kudy pachatelé nejspíše utekli. Podle informace Deníku to měly být osoby s ruským přízvukem. Policie to nekomentovala.

Přípravy Krampusáků než vyjdou do ulic mezi lidi. Je potřeba navléknout masky, upravit vzhled a vyčkat na otevření pekelné brány. Víte, kdo se pod maskami ukrývá?
FOTO: Krampusáci vyrazili do Duchcova. Navléknout masky není žádný med

V krámku s novinami přímo naproti zlatnictví pracuje Jana Ocásková. Podle ní celé přepadení trvalo tři minuty. „Než jsem se stačila rozkoukat, bylo po všem. Pak už jen přijela policie v neprůstřelných vestách a se samopaly v ruce a vše uzavřela,“ líčila pár hodin po akci. Prodavačky z obchodu jsou prý její kamarádky. „Scházíme se ráno, než se otevře, na cigaretce venku na ulici. Když se to stalo, měly tam být dvě,“ dodala.

Podle přihlížejících policisté odvedli do přistavené sanitky z obchodu dvě ženy. Záchranáři je převezli k vyšetření do nemocnice. Personál v obchodě stihl při přepadení stisknout tísňové tlačítko. Proto se na místo vydala policie. V rámci ohledání místa činu prohlížela i záznamy z městských kamer. Podle ředitele městské policie je zajímaly především ty v centru města a nejbližším okolí.

Krampus show v Duchcově
OBRAZEM: Krampusáci pouštěli hrůzu v Duchcově. V davu hledali zlobivé děti

Policejní manévry z poza červenobílých pásek sledovaly stovky lidí. Byl mezi nimi také 63letý Rudolf. „Je to hrozná doba, co se děje. Za chvíli aby se člověk bál vyjít na ulici,“ komentoval situaci. Nekompromisní uzávěra středu Teplic způsobila problémy pro Kateřinu, která měla v Krupské ulici domluvené setkání s právníkem. „Tu schůzku jsem si domlouvala horko těžko a nyní to nestihnu,“ zlobila se. Policisté ale byly neoblomní. „Máme příkaz nikoho nepouštět, jak dlouho bude opatření trvat, to nikdo neví,“ říkal muž v policejní uniformě u jedné ze zátaras.

Zdroj: PČR

Po poledni pak opatření v centru města skončila. Policie vyhodnocuje stopy z místa. Hodnotu odcizených šperků nekomentovala. Po pachatelích pátrá. V Krupské ulici je zlatnictví několik. Zloděje lákaly už v minulých letech. V roce 2002 tam lapka z jednoho z nich přes noc odnesl zboží za 200 tisíc korun. Kromě šperků si odnesl náramkové hodinky a také váhu. Policie ho dopadla, soud ho poslal do vězení.

Vlakem na Moldavu v Krušných horách
Motoráky lákají. Kraj přidal spoje

Ani v pondělí přepadené zlatnictví se v minulosti nevyhnulo zájmu zlodějů. V létě před šesti lety se někdo přes noc pokusil rozbít sklo výlohy, aby se dostal dovnitř. Jenže se mu to nepodařilo, sklo odolalo. Před třemi lety si ve stejném obchodě nechal mladý pachatel ukázat zlatý řetízek v hodnotě sedm tisíc korun. Prodavačce ho poté vytrhl z ruky a utekl s ním. Dlouho se z lupu netěšil, protože díky kamerám měli policisté pachatelův popis, takže ho brzo dopadli.