Oznámení o napadení, ke kterému mělo dojít v jedné z lounských heren, přijali policisté v úterý 28. června v brzkých ranních hodinách. Pracovníka herny měli takzvaným boxerem napadnout dva neznámí muži. Ti vzápětí ukradli peníze z pokladny. Zraněného muže měli údajně nechat ležet na zemi a z místa utekli. "Policisté zjistili veškeré dostupné informace k popisu útočníků a ihned po nich začali pátrat. Napadený muž měl zranění, která si vyžádala lékařské ošetření a převoz do nemocnice. Svým jednáním si pachatelé z herny přisvojili bezmála 11 tisíc korun," informoval policejní mluvčí Kamil Marek.

Kriminalisté na základě šetření a zjištěných informací muže podezřelé z násilného trestného činu rychle vypátrali, zadrželi a odvezli na oddělení policie. Policejní komisař na základě důkazů zahájil jejich trestní stíhání. Jedná se o 28letého a 27letého muže z Loun.

Ilustrační foto
Soud poslal nebezpečného žateckého narkomana opět do vězení, na tři roky

Kriminalisté dále zjistili, že starší z mužů měl mít na svědomí i jiné loupežné přepadení, ke kterému došlo v polovině června. Vyhlédl si ženu, která procházela v dopoledních hodinách podchodem železniční stanice v Bílině. Muž měl k ženě zezadu přistoupit a chytit její kabelku za popruh. Po několika sekundách přetahování žena kabelku upustila a upadla na zem. Z kabelky, kterou muž následně nechal na místě, sebral peněženku s finanční hotovostí přesahující tisíc korun.

"Oba muži byli obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. Policejní komisař podal návrh na vzetí do vazby, který státní zástupce akceptoval. V případě soudem uznané viny hrozí obviněným trest odnětí svobody až na deset let. Případem se nadále kriminalisté zabývají," doplnil Marek.