O uplynulém víkendu došlo na Duchcovsku ke krádeži elektrické tříkolky v hodnotě 15 tisíc korun. Majitel oznámil na linku 158, že si dal ve své pergole přes noc nabíjet elektrickou tříkolku včetně klíčků. Když se šel ráno podívat, tříkolka v pergole nebyla.

"Na místo vyjela hlídka policistů z duchcovského obvodu včetně kriminalistického technika. Ten na místě zajistil několik stop. O den později policisté zloděje vypátrali," uvedla mluvčí policie Ilona Gazdošová.

Policie. Ilustrační foto
Prodával drogy v Krupce. Policisté mu prokázali sto dávek, bral 75 tisíc

Zlodějem byl 23letý recidivista, který navíc tuto krádež spáchal v podmínce. Přišlo se na něj tak, že byl policisty zadržen u jiné krádeže a prozradil ho přívěsek z klíčů v podobě pohádkové postavy Bobíka ze Čtyřlístku, který měl u sebe. "Ten totiž původně visel na klíčích odcizené elektro tříkolky. Následným výslechem bylo zjištěno, že tříkolku se pokusil neúspěšně prodat. Poté, co se mu to nepodařilo, jí věnoval svému otci.

Ten si jí však dlouho neužil, neboť mu jí policisté obratem odebrali a vrátili zpět majiteli. Ve zkráceném přípravném řízení bylo zloději sděleno další podezření z krádeže a porušování domovní svobody.