Narkomany sledoval teplický TOXI tým několik měsíců, využíval i poznatků od plzeňských kolegů z Národní protidrogové centrály.

„44letý muž z Teplic prodával pervitin 33letému muži, který si pro něj jezdil až z Mladoboleslavska, a také 41letému muži z Ústí nad Labem,“ uvedl mluvčí policie Daniel Vítek.

Zájemci nebyli žádní troškaři. „Nejmladší muž si od prodejce postupně koupil asi tři sta gramů pervitinu, narkoman z Ústí si k němu jezdil pro drogy po dobu pěti měsíců přibližně jednou týdně a vždy si odvezl patnáct až dvacet gramů.“

V jeden březnový den sklapla past. „Kriminalisté muže z Mladé Boleslavi zadrželi s deseti gramy pervitinu na Benešově náměstí v Teplicích. Muž z Ústí nad Labem byl zadržen ihned po zakoupení pěti gramů drogy, stejně jako dealer, který mu ho prodal.

Při domovní prohlídce kriminalisté zajistili kromě drog i obálky s více jak čtvrt milionem korun,“ doplnil Vítek. Všichni tři muži už byli obviněni z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Podezřelí, kteří drogy kupovali, jsou stíháni na svobodě a hrozí jim tresty odnětí svobody na dva roky až deset let.

Stejný trest hrozí i v minulosti jedenáctkrát odsouzenému muži, který jim pervitin prodával, vzhledem k tomu, že už byl souzen i pro protiprávní jednání související s omamnými a psychotropními látkami, bude na soud čekat ve vazbě.