řesto se dlouho žádná z těchto žen neodhodlala jít na policii, aby na agresora poukázala. Až teprve letos na jaře to jedna z dotyčných nevydržela a hned po napadení zalarmovala kriminalisty, kteří muže zadrželi a poslali za mříže.

„Celý případ se začal odvíjet koncem března letošního roku, když jsme přijali oznámení od ženy, že ji oslovil neznámý muž, který po ní požadoval sexuální služby. Když si k němu sedla do auta, odvezl ji za Teplice, kde ji násilím nutil k praktikám, na kterých se předem nedohodli,“ popisoval v úterý dopoledne na tiskové konferenci k zajištění pachatele komisař Jiří Dbalý.

Zdroj: Zdroj: PČR, autor Petr Málek

Dotyčné se nakonec podařilo z auta utéci. Policisté začali na základě získaných informací po podezřelém násilníkovi pátrat a po měsíci se jim podařilo shromáždit dostatek důkazů, aby si mohli dojet pro 48letého muže ze středních Čech. Přímo na ulici ho zadržela zásahová jednotka.

Obviněním ze znásilnění a umístěním do vazby, ale vyšetřování neskončilo. „Postupně jsme kontaktovali ženy, které se na Teplicku živí prostitucí a shání klienty na ulici a snažili se ustanovit další potencionální oběti. Udivující bylo množství žen, které postupně vypověděly, že byly napadeny a znásilněny stejným mužem,“ doplnila k případu vyšetřovatelka Libuše Rážová. Několik žen dotyčný okradl o jejich věci, případně jim vzal peníze.

Vyšetřování případu postupně teplické kriminalisty dovedlo na další stopy a k dalším brutálním napadením a sexuálním útokům. Policie tak v uplynulých dnech trestní stíhání muže rozšířila o další případy.

„Byl obviněný z trestných činů znásilnění, loupeže, omezování osobní svobody, krádeže a ublížení na zdraví. Zatím je trestně stíhán kvůli napadení devíti žen, kterých se dopustil od loňského prosince do konce března, ani tento stav nemusí být konečný,“ podotkl k dopadení nebezpečného znásilňovače žen mluvčí teplické policie Daniel Vítek.

K dopadení podezřelého muže kriminalistům dopomohly především samotné oběti, které dokázaly velice podrobně pachatele popsat a sestavit jeho identikit. Jako podpůrné se ukázalo také tipování v databázi osob, které už byly v minulosti pro obdobné jednání trestně stíhány. „Tak tomu bylo i v případě obviněného, který už byl v minulosti za znásilnění odsouzen,“ konstatovala vyšetřovatelka případu Libuše Rážová.

Podle Jaroslava Jedličky z vedení teplické policie se podařilo pachatele zajistit před tím, než někoho zavraždil. „Jeho stupňující se brutalita a jednání k tomu mohly vést,“ zmínil na tiskové konferenci k tomuto případu Jedlička. Nyní bude záležet na soudci, jaký trest mu stanoví.

Dotyčný po zadržení s policisty nespolupracuje. Podle Libuše Rážové se ho dokonce dotklo, proč ho s tím případem kriminalisté spojují. „Nemá vůbec zájem s námi komunikovat. Tvrdí, že s tím nemá nic společného,“ komentovala chování muže, kterého policie viní z brutálních sexuálních útoků na ženy, vyšetřovatelka teplické policie.