Podle nich za smrtí ženy stojí 28letý Ukrajinec, který jí nechtěl připlatit za poskytnutý sex. Namísto pár korun tak raději prostitutku brutálně zavraždil. Na rozsudek si obviněný muž počká za mřížemi. Do vazební věznice ho soud poslal kvůli obavě, že by mohl utéct do zahraničí.

Celý příběh se odehrál ve středu 12. prosince ráno. Ukrajinský dělník z Novosedlic na Teplicku si na benzince v ulici Dubská u kruhového objezdu koupil prezervativy. Na severu Čech byl teprve 14 dnů. Neznámého muže se zeptal, jestli by mu dokázal sehnat prostitutku. Zřejmě šlo o bezdomovce, který za tuto službu požadoval krabici vína. Následně 28letého Ukrajince doprovodil do ulice Nákladní, kde oslovili jednu z prostitutek.

„S tou se na sexu nedohodl, takže pachatel pokračoval dál a potkal poškozenou. S tou se domluvili na sexu za 300 korun,“ popsal vedoucí krajského odboru obecné kriminality Martin Charvát. Sexuální službu muži prostitutka poskytla za jedním z billboardů. Při placení ovšem mezi nimi došlo ke sporu. Žena požadovala za sex o 200 korun více, než se původně s Ukrajincem dohodla. „Vyhrožovala mu, že na policii oznámí, že ji znásilnil,“ doplnil Charvát.

Zdroj: Youtube

Zadržení podezřelého z vraždy  Zdroj: YouTube.com/Policie ČR

Zřejmě vztek a strach tak muže přivedl k hrůznému činu. „Ženu zavraždil tupým násilím vůči hlavě,“ přiblížil kriminalista. Ukrajinec navíc ve stejný den znásilnil další ženu, kterou měl údajně rovněž napadnout. I za tento čin ho policie stíhá. Pátrání po něm netrvalo dlouho. Pomohly sociální sítě, výpověď společníka s vínem i kamerové záběry. „Z benzinové pumpy jsme získali dobrou fotografii společníka, kterého jsme dokázali identifikovat a předvedli ho k výslechu. Sdělil, že ho nakontaktoval rusky hovořící muž, jestli by mu nemohl sehnat ženskou,“ řekl Charvát.

Speciální policejní tým následně pátral na místě činu i ve virtuálním prostředí internetu. Případ tak začal dostávat jasné kontury: kriminalisté přišli na to, že muž bydlí v Novosedlicích na jedné z ubytoven. „Provedli jsme na místě důkladné šetření a přes sociální média jsme přišli až k pachateli, kterého jsme zadrželi. U vazebního zasedání se k trestnému činu přiznal,“ doplnil Charvát.

Za vraždu zvlášť zavrženíhodným způsobem mu teď hrozí 15 až 20 let vězení, případně doživotí. Totožnost zavražděné ženy policie neupřesnila. „Říkali jí Nikola a byla docela hezká. Chodila sem spíše v nočních hodinách. S nikým se nějak zvláště nebavila. Měla své zákazníky, kteří sem za ní jezdili,“ řekla Deníku už minulý týden jedna z žen v ulici Nákladní. V letošním roce jde v Ústeckém kraji už o jedenáctou vraždu, policisté z nich doposud objasnili deset.