Živého, ale téměř na smrt vyhládlého psa převezli policisté do veterinární ordinace v Třebenicích, kde se ho ujal lékař a poskytl mu nejzákladnější ošetření. „Takhle zbědovaného psa jsem ještě neviděl,“ konstatoval veterinární lékař Marek Káninský.

„Pes byl evidentně podvyživený a dehydratovaný a pravděpodobně mu policisté na poslední chvíli zachránili život. Zřejmě se majitel o zvířata vůbec nestaral, protože psi neměli co jíst a ani pít a zřejmě pošli hlady a žízní,“ říká Káninský. Zachráněného psa převezli policisté od veterináře zpět do obce, kde si ho převzala starostka. Pes nyní poputuje do řepnického psího útulku. „Vůbec jsme nevěděli, že podnájemce má ve statku psy, nikdy nás ani nekontaktoval,“ říká starostka obce Vchynice Jana Chládková.

„Je to hrůza, ale aspoň díky všímavým občanům se podařilo zachránit jednoho z těch psů, co tam takto strádali. Kontaktovala jsem majitele objektu, ale ten se vyjádřil pouze k tomu, že podle smlouvy by podnájemce v objektu psy mít neměl. Muže, který má objekt pronajatý a psi jsou zřejmě jeho, jsme se snažili kontaktovat, ale bohužel zatím bezvýsledně,“ říká starostka. Mrtvé psy starostka společně se členem komise pro životní prostředí Dušanem Stuchlíkem uložila v plastovém pytli a v pondělí je předají veterinární správě. Policie bude ve věci konat až po vyjádření veterinární správy.

„Budeme čekat na verdikt veterinární správy (KVS). Až po výsledku jejich šetření můžeme přistoupit například k obvinění pachatele a podobně,“ vysvětlila Jaromíra Střelcová, mluvčí policie. KVS musí určit, zda šlo o týrání, či ne.