Soud žalobě Balogové vyhověl, odmítl ale stotisícové odškodné, které Balogová rovněž požadovala. Svobodní založili ve prospěch Noskové transparentní účet pro případ, že by ji soud odsoudil i k zaplacení odškodnění ve výši 100.000 korun, jež Balogová požadovala.

O tom, že se má Nosková omluvit, rozhodl prvoinstanční litoměřický soud v srpnu. Ani jedna ze stran tehdy nevyloučila, že se odvolá.
"Dnes bylo zveřejněno, že se oba advokáti dohodli a svá odvolání stáhli. Kauzou se tak už nebude zabývat krajský soud. Makléřka se Romce omluví. Rozsudek zatím nenabyl právní moci," řekla ČTK Kašparová.

Spor má počátek v roce 2013, kdy úřad ombudsmana na základě podnětů testoval realitní kanceláře a jejich ochotu pronajímat byty Romům. Kancelář veřejného ochránce práv spolupracovala s Poradnou pro občanství, občanská a lidská práva, která přístup realitních kanceláří k Romům podle smlouvy s ombudsmanem prověřovala. Tehdejší ombudsman Pavel Varvařovský si tak chtěl ověřit případy jednání realitních makléřů, kteří odmítali zprostředkovat nájemní bydlení Romům s odůvodněním, že si to majitel bytu nepřeje. Právě kvůli formě testování soud nepřiznal Balogové požadovaných 100.000 korun.
Soud zadal Noskové konkrétní znění omluvy. "Osobou jednající ve prospěch mého podniku vám bylo sděleno, že se nemůžete ucházet o nájem bytu 2+1 v ulici 28. října v Lovosicích, protože jste romské etnické příslušnosti. Tímto jednáním jste byla vystavena přímé diskriminace pro etnický původ v přístupu k bydlení. Za toto jednání se vám tímto omlouvám." Omluvu má realitní makléřka zaslat Balogové do tří dnů od doby, kdy rozsudek nabude právní moci.