Moc štěstí jim ale losy nepřinesly. Lapky vyrušili strážníci, kteří dostali tip, že se v objektu něco děje.

Jeden z Rumunů při seskoku ze střechy marketu dopadl tak, že si zlomil kotník (viz foto). Druhému se podařilo i s částí lupu utéci. Policie po něm pátrá. Případ vyšetřuje jako vloupání s krádeží. „Zadržený devětatřicetiletý muž už byl obviněn. Soudce potvrdil návrh na vazbu," řekl teplický policejní mluvčí Daniel Vítek.

Zloději byli mazaní, lehli si na střechu a čekali, co bude

Zásah na místo přivolaných strážníků a policistů nebyl jednoduchý. Ztěžovalo ho několik faktorů, třeba i tma či mazanost zlodějů. „Objekt zprvu vypadal, že není nijak narušen. Po podrobnějším prozkoumání si hlídka všimla, že v trafice jsou mírně vychýlené stropní desky. Zloději byli už v tu dobu na střeše, lehli si na ni a čekali. Ovšem nebyli dostatečně trpěliví, takže seskočili a chtěli utéct. Podařilo se to jenom jednomu z nich," sdělil velitel Městské policie Dubí Tomáš Pykal. "Na místo byl také povolán policejní pes," doplnil Daniel Vítek z teplické policie.

Jak dále uvedl Vítek z teplické policie, druhý zloděj skončil v nemocnici, kde se musel podrobit operaci otevřené zlomeniny. Byl hospitalizován a hlídala ho právě policie. Po druhém pachateli se pátrá.

Krádeže tržeb z trezoru v trafikách skrze střechu nejsou na Teplicku ničím výjimečným. V Dubí se tak stalo už dvakrát, několikrát byly vykradeny i supermarkety v Teplicích přímo naproti policie, pak také v Řetenicích a nebo Proseticích. Souvislosti policie nepotvrdila. Vše je v šetření.

Způsob i technika krádeží byly dost podobné té z minulého týdne v Dubí.

Psali jsme o krádežích v Deníku vloni

Policisté dopadli dva muže ve věku 37 a 24 let, kteří vykrádali střechou markety. Specializovali se na trafikové stánky, které tam jsou v nájmu. Koncem dubna se v nočních hodinách po vyříznutí otvoru ve střeše vloupali cvičně nejprve do restaurace v Dubí, kde odcizili finanční hotovost, cigarety a projektor. Peníze si odnesli také z výherního hracího automatu, který předtím vypáčili.

Dalšího vloupání se pak dopustili po týdnu, kdy v Teplicích v Proseticích vylezli na střechu tamního supermarketu Penny, odstranili střešní krytinu a následně jeden z podezřelých vnikl do prodejny, kde z trafiky odcizil trezor s finanční hotovostí, dobíjecími kupony a losy a tabákové výrobky. Jeho spolupachatel lanem vytahoval lup na střechu, odkud jej potom společně odnesli. Kořist poté prodali a peníze použili pro svou potřebu.

Oba muži se vydali na lup znovu. Po předchozí společné dohodě vylezli po žebříku na střechu budovy supermarketu Penny na Masarykově ulici, kde následně odstranili střešní krytinu a po překonání izolační vrstvy vnikli stropem do prostor prodejny, kde ze stánku odcizili cigarety, doutníky a další tabákové výrobky, které si naskládali do připravených pytlů. Tady ale skončili, protože je přímo při činu zadrželi policisté.