Regulérně ve městě funguje už jenom jeden vykřičený dům a to Venezia. Ostatní tři "mohykáni" Sauna, Libido a Kiss třou bídu s nouzí a fungují už jenom ze setrvačnosti. „Pochyb prostitutek a jejich klientů je u těchto tří podniků minimální. To víme díky kamerám. Z čeho si opatřují peníze, nám není úplně jasné, ale určitě to je z nějaké nelegální činnosti," dodal starosta Petr Pípal.

V 90. letech bylo v Dubí 40 nevěstinců a stovky prostitutek postávaly na chodnících. Teď je situace jiná. Lepší, ale ještě ne zcela vyřešená. A to zejména z toho důvodu, že z exhampejzů se staly ubytovny, které fungují bez jakýchkoliv řádů a pravidel. Jedna takové problémová ubytovna už také ale zavřela. Konkrétně jde o Love Story v Ruské ulici. Tento objekt v dezolátním stavu, kam se normální člověk štítí vkročit, prochází rekonstrukcí. Jeho majitel chce prý udělat normální ubytovnu, ne doupě pro prostitutky, narkomany a zločince. „Řešili jsme je často a ne jenom my, ale i úředníci ze stavebního úřadu, hygieny atd.. Když jsme byli nedávno v Love story, tak jsem byl zděšen, v jakých podmínkách tam mohli fungovat," sdělil velitel Městské policie Dubí Tomáš Pykal.

Dubí v boji s prostitucí používá několik zbraní. Zaprvé vyhlášku, která nařizuje, že podniky musí každý den nejdéle ve 22 hodin zavřít a zadruhé zákaz pobytu na území města pro pouliční prostitutky. Město využívá i rad a pomoci Agentury pro sociální začleňování vlády ČR.

Seznam prostitutek, kterým přestupková komise Městského úřadu Dubí vystavila „zákaz pobytu", se neustále rozrůstá. V praxi to funguje tak, že děvče, které poruší zákaz dvakrát, může skončit ve vazbě, při třetím zákazu jde před soud. Od něj může dostat podmínku, ale také několik let za mřížemi. Jedna prostitutka, která měla rajón v Dubí, už byla odsouzená a odpykává si trest ve vězení.(r)