Tragédie se odehrála kolem 21.30 hodin. Muž zašel na třetí nástupiště, kde vyčkal do příjezdu rychlíku z Prahy. „Když vlak přijížděl, tak se muž rozběhl asi ze tří metrů a skočil na koleje. Předtím si ještě svlékl bundu,“ řekla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Soupravu neubrzdil

Strojvedoucí okamžitě začal brzdit. Soupravu však už včas zastavit nedokázal. Muž skončil s četnými poraněními zaklíněn pod podvozkem prvního vagónu.

„Odsud ho vyprostili přivolaní hasiči. Lékaři těžce zraněného na místě ihned resuscitovali. Před převozem do nemocnice ale muž svým zraněným podlehl,“ doplnila Světláková.

Cestující v šoku

Sebevraždu na vlastní oči vidělo hned několik cestujících, kteří na peróně zrovna stáli a čekali na svůj spoj.

Jeden muž byl z tohoto strašlivého pohledu tak v šoku, že mu na místě musel zdravotník ze záchranky poskytnout pomoc.

Přišel si pro smrt

Podle psychologa Josefa Kováříka si zřejmě 40letý nešťastník svůj odchod ze života dopředu dobře promyslel, nešlo o náhlé zkratkovité jednání.
„Jestliže muž stál na nástupišti a čekal na příjezd vlaku, tak zřejmě už před tím přesně věděl, co chce udělat.“ řekl Kovářík.

Podle něj mohl mít k sebevraždě spousty různých důvodů. Mohl si například myslet, že se nachází v bezvýchodné situaci, cítit se bezmocný a osamělý. Smrt mu pak připadala jako jediné možné východisko.

To, že si sebevrah před skokem pod vlak sundal bundu, není podle psychologa u takovýchto případů nic výjimečného.

„Lidé, kteří například skočí z okna, si někdy svlečou třeba svetr. Mají potřebu to udělat,“ dodal.