Byl velmi překvapen. Na počátku procesu působil v červenci před trestním senátem naprosto klidně, až suverénně. Mladík byl již několikrát odsouzen a další soud ho ještě čeká v Teplicích.

Byl obžalován z pěti loupeží na podzim roku 2008.

Předseda senátu Ivan Elischer k rozsudku uvedl: „Muž byl odsouzená k deseti letům vězení proto, že přepadl pět starých bezmocných žen a jedna z přepadených žen utrpěla při přepadení těžkou újmu na zdraví. Lze říci, že přepadeným ženám zničil stáří. Ženy následky útoku velmi těžce snášejí. Od té doby se obávají vyjít na ulici, mají strach z přepadení.“

Na případu je nejsmutnější, že před krajským soudem budil lupič dojem, že svůj příchod k soudu bral jako technický problém.

Prostě se mu nedařilo, byl zadržen. Měl připravené zápisky a na některé otázky soudního senátu četl připravené odpovědi ze sešitu. Jak jsme již uváděli při zahájení procesu, Ščuka například uvedl: „Vážený soude, co se týče vůči (vyjmenoval tři ženy) přiznávám vinu, u (jmenoval dvě ženy) není pravda, že bych tyto činy spáchal,“ uvedl zcela klidně. Jedné ze dvou žen, k jejichž přepadení se nehlásil, způsobil velmi vážné zranění.