Bývalí policisté Roman Majerník, Adam Řebíček a Radek Turišin se zde zodpovídají z korupce.
Podle obžaloby chtěli od podnikatele Michaela Bartese statisíce, že zařídí zastavení jeho trestního stíhání. Měli z něho vymámit postupně tři miliony korun.
K tomu lze dodat, že Bartes je obžalován ve čtyřech případech z jednání, které směřovalo mj. ke zpronevěrám a machinacím s financemi.

Podle obžalovaných měl Bartes dobré vztahy s inspekcí. S některými pracovníky inspekce si prý tykal. Měl od nich zřejmě řadu informací, asi i z odposlechů, a ty dal v určité formě médiím. Obhajoba na nadstandardní vztahy může poukazovat jako na spiknutí proti obžalovaným.
Vladimír Šeda z inspekce ministra vnitra ale popírá, že by snad Bartes byl manipulován nebo naváděn ke schůzkám, aby vyprovokoval obžalované k výrokům, které by svědčily v jejich neprospěch.

Podnikatel prý byl poučen jen po technické stránce, jak s nahrávacím zařízením zacházet a jak postupovat, aby odposlech byl kvalitní. Zásadou bylo, aby se choval přirozeně,“ zdůraznil Šeda.

Nahrávky mají přesto velmi špatnou kvalitu. Hlas Bartese je slyšet nejlépe. Zda z nahrávek, kde někdy Bartes vystupuje spíše jako zvědavý člověk, se ukáže. Při schůzce s Turišinem nabízí, že při jeho trestním stíhání bude mít dobrou pozici, pokud odhalí nějakou organizovanou skupinu v teplické policii.
Mluvilo se například o šesti lidech z teplické hospodářské kriminálky, například o Majerníkovi apod. Soud dále pokračuje.
Všichni tři před soudem v pondělí svou vinu odmítli. Uvedli zároveň, že celou kauzu považují za mstu teplického podnikatele Michaela Bartese, který je stíhaný kvůli machinacím s ojetými auty.