Hruška byl již jednou u krajského soudu letos 26. března odsouzen pro trestné činy znásilnění a ublížení na zdraví k jednomu roku vězení. Zároveň mu bylo uloženo ochranné léčení sexuologické ústavní formou. Také byla mladíkovi nařízena sexuální ústavní léčba.

Útoky na dívky Hruška prováděl pod vlivem duševní poruchy (lehké mentální retardace s primitivní strukturou osobnosti). Paradoxní je, že ke dvěma znásilněním došlo v březnu, tedy v době, kdy byl Hruška odsouzen za první sexuální útok na nezletilou dívku.

Lze předpokládat, že připomenutí útoku v rámci soudního projednávání, kterého se dopustil, v něm opět vzbouřilo sexuální pudy a udeřil také podruhé.
Hruška, vzhledem k jeho mentálnímu poškození, se dočkal nižšího trestu, než jakého by se sexuální útočník vůči nezletilým dívkám dočkal, ale neobejde se bez ochranného léčení sexuologického ústavní formou, protože si nedokáže poradit se svou sexualitou. Pokud by neměl Hruška mentální poruchu hrozilo by mu 5 až 12 let vězení.

Za co dostal tři roky

21.9.2008 v Mostě vlákal nezletilou dívku do bytu, kde překonal násilím její odpor a zasouval dívce dva prsty do pochvy. Tím způsobil protržení panenské blány a další zranění. Byl odsouzen na 1 rok vězení a zároveň mu bylo uloženo ochranné léčení sexuologické ústavní formou.
Rozsudek nabyl právní moci 23.4.2009. Přitom již 7.3.2009 kolem 12.00 hod v Mostě, na travnatém porostu vrchu místně nazývaného Šibeník, přepadl se stejným úmyslem další dívku.

Igelitka přes hlavu

Státní zástupce při jednání v obžalobě uvedl, že Hruška si šestnáctiletou dívku nejprve vytipoval, došel až za ní, poté jí stáhl z hlavy kapuci, uchopil ji zezadu za krk a skleněnou lahví, kterou vzal v odpadkovém koši, jí udeřil zezadu do hlavy, sevřel ji rukama a zakrýval jí ústa, aby nemohla křičet. Odtáhl oběť na trávník, kde ji povalil na záda na zem a klekl si na ni. Volala o pomoc, zakřičel proto na ni „drž hubu“, snažil se jí přetáhnout igelitovou tašku přes hlavu. Bránila se mu, proto ji taškou zakrýval alespoň ústa a nos. Protože se bránila, udeřil dívku kamenem opakovaně do hlavy. Chtěl jí svléknout ji a líbat ji na přirození a prsou. Byl vyrušen kolemjdoucím, proto dívku pustil a utekl. Dívka utrpěla tržnou ránu dlouhou 6 cm na temeni hlavy, pohmoždění hlavy s pohmožděním dolní části krku.

Peklo ve výtahu

Druhý případ se stal 29.3.2009 kolem 13.00 hod v Mostě, v ulici Topolová. Dvanáctiletá dívka šla vysypat koš s odpadky do popelnice. Šel za ní zpět do domu již s kamenem připraveným na omráčení. Přistoupil k ní do výtahu, a když tato chtěla stisknout tlačítko patra, kde bydlí, udeřil ji přes ruku a stiskl tlačítko obsluhy výtahu do suterénu.
V suterénu v kabině výtahu dívku udeřil několikrát kamenem do hlavy, aby jí omráčil. Když se sesunula na podlahu výtahu, jednou rukou jí zakrýval ústa, přikázal jí si stoupnout a rozepnul jí kalhoty, stáhl je i s kalhotkami a jazykem jí nejprve olízl její prsa a poté nejméně dvakrát přirození.