Policisté ve spolupráci s kolegy z jiných okresů zjistili, že se krádeží katalyzátorů dopustil v březnu také v Litoměřicích, Roudnici nad Labem a Ústí nad Labem, v těchto třech případech byla škoda vyčíslena na více než 56 tisíc korun.

"Právě při posledním pokusu o odcizení katalyzátoru v Ústí nad Labem ho v noci z úterý na středu viděla z okna svědkyně, která zavolala na tísňovou linku. Před přivolanými policisty se dal na útěk, přeskočil plot u rodinného domu, kde se schoval pod auto, ale ani to mu nepomohlo, protože ho policisté našli a zadrželi," uvedl mluvčí teplické policie Daniel Vítek.

V minulosti sedmkrát odsouzený muž, který má vysloven zákaz pobytu v teplickém okrese, kde se již v minulosti dopouštěl trestné činnosti, byl obviněn z přečinů krádeže, krádeže ve stadiu pokusu a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

"Poté byl eskortován do věznice, kam ho poslal soudce za jiné krádeže na 14 měsíců, za odcizení několika katalyzátorů si může pobyt za mřížemi prodloužit až o tři roky," dodal Vítek.