Kriminalisté z teplického TOXI týmu zadrželi v těchto dnech dva muže, kteří v bytě jednoho z nich pěstovali konopí. Ve speciálně upraveném stanu měli vzduchotechniku, světla a potřebné odvětrání. Hrozí jim za to pět let vězení.

Na Teplicku koupíte drogu prakticky na každém rohu ulice. Pokud si ale chcete být jistí, že dostanete kvalitní materiálek, tak musíte na vyhlášená místa. Ta ovšem zůstávají normálnímu smrtelníkovi utajena. Na stopě výrobcům i prodejcům drog je na Teplicku právě TOXI tým policie, který vznikl už v roce 2006. Spolupracuje s protidrogovou národní centrálou v Praze. A také s Německem.

Marihuana. Ilustrační foto.V jejich sítích teď uvízla dvojice mužů ve věku 51 a 29 let. Od prosince do současné doby pěstovali v oblasti Krupky v „pěstebním" stanu postaveném přímo v obývacím pokoji desítky rostlin marihuany. Policisté jim je zadrželi při domovní prohlídce.

Oba spolupachatelé, kterým hrozí až pět let za mřížemi, již byli obviněni z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Starší muž je vyšetřován na svobodě, mladší obviněný, který už byl v minulosti z trestné činnosti související s drogovou problematikou obviněn, zatím čeká v cele, zda soudce vyhoví návrhu policistů na jeho vzetí do vazby.

Policisté zabývající se drogovou scénou mají velmi pestrou kriminální klientelu. I sebemenší zátah znamená většinou týdny sledování a sbírání podkladů.