„Žena nemohla ani vycházet z domu, někdy třeba i tři dny nejedla. Proto se nedostala ani k lékaři k ošetření svých ran, které utržila od druha. Nesměla ani vstávat z postele dříve než její druh. Uvalil jsem na obviněného vazbu, protože hrozilo nebezpečí, že by ve svém násilí pokračoval,“ uvedl Čapek pro Deník.
Podle soudce policie také musí prověřit, jak se choval muž ke své dceři, která chodí do druhé třídy. Násilí měla od něho zažívat i jeho matka.
Družka musela od září loňského roku odolávat násilí i přesto, že byla těhotná. Dokonce nemohla ani na toaletu, pouze se svolením trýznitele.
Podle Čapka je muž obviněn z týrání osoby žijící ve společně užívaném bytě, ublížení na zdraví a omezení osobní svobody. Pokud bude jeho vina prokázána, hrozí mu až deset let vězení.
Žena se k muži do Teplic, kde bydlí u červeného kostela, nastěhovala poté, co prodala svůj dům.
Žili spolu více než rok. Za tu dobu se postupně měnilo chování muže, projevila se u něho do té doby skrývaná agresivní povaha.
Ilona Novotná, mluvčí teplické policie, včera také potvrdila, že muž byl obviněn celkem ze tří trestných činů. Též uvedla, že na případ upozornili i sousedé, neboť z bytu se často ozýval hluk.
Týraná žena má nyní pobývat u svých příbuzných.