Muž předtím neměl žádné záznamy v trestním rejstříku. Trestní oznámení na učitele podávala sama škola loni v březnu, na gymnáziu pak už nepůsobil.

Obžaloba kladla muži za vinu dlouhodobý sexuální nátlak a sexuální zneužívání dětí pod patnáct let, které mu škola svěřila k dozoru. Jednalo se například o vykonanou soulož, orální sex, osahávání a masírování. Učitel tím zneužil svého postavení, důvěryhodnosti a vlivu. Prokazatelně chtěl po dívkách sex v budově školy na akcích po vyučování, jejichž součástí byly i hry na schovávanou potmě či přespání na gymnáziu. Sex ale vyžadoval i na mimoškolních vícedenních akcích v přírodě. Sexuální obsah měly také konverzace učitele s dívkami na Messengeru. Na dívky tlačil, aby ho masírovaly, posílaly mu nahé fotky přes Facebook. Ve dvou případech navázal s dívkami dlouhodobější intimní vztah. Podle znaleckého posudku sexuologa muž není duševně nemocný, ale nedokázal ovládat své emoce.

„Vnímám to jako své obrovské selhání a zasloužím si být potrestán," řekl muž. Litoval i toho, že zklamal své žáky, poškodil pověst školy a potažmo i církev.

Učitele soudí za pohlavní zneužívání studentek gymnázia v Bohosudově.
Byl kamarádský, ale prudérní, řekli žáci o učiteli, kterého soudí za zneužívání

Ve čtvrtek v soudní síni vypovídali poslední dva svědci. Státní zástupce navrhl pro obžalovaného učitele nepodmíněný trest odnětí svobody ve výši 32 měsíců a šestiletý zákaz pedagogické činnosti. Upozornil, že nejmladší poškozené bylo 11 let a že pachatelem byl učitel, který si měl být vědom závažnosti svého dlouhodobého nezákonného jednání v roli pedagoga. Za polehčující okolnost označil učitelovo doznání. Obhájce navrhl trest ve spodní hranici právní klasifikace a s podmíněným odkladem a bez zrušení zákazu činnosti. „Svého jednání lituje, předtím vedl řádný život,“ hájil obžalovaného.

„Jedná se o zvlášť závažný zločin,“ argumentoval soudce Jaroslav Malchus. V rozhodování o vině zohlednil i to, že učitel páchal trestnou činnost řadu let a na více nezletilých osobách. Za polehčující okolnost označil, že muž spolupracoval už v přípravném řízení, doznal se k většině skutků popsaných v obžalobě, prohlásil vinu před soudem a projevil lítost. Zákaz pedagogické činnosti je však podle soudce zcela na místě vzhledem k rozsahu a délce trestné činnosti. Soudce také upozornil, že mravnostní delikty na dětech velmi negativně ovlivňují jejich dospívání a mohou vážně ohrozit jejich budoucí partnerské vztahy. Proti rozsudku se neodvolal ani státní zástupce.

Hlavní líčení se konalo celkem třikrát, v březnu, květnu a červnu. V květnu přišlo svědčit k okresnímu soudu v Teplicích několik současných i bývalých studentů biskupského gymnázia. S jednou dívkou měl učitel intimní vztah po dobu pěti let, kdy jí na začátku bylo třináct. Další bylo na začátku tříletého vztahu jedenáct. K sexu učitele a obou dívek došlo podle obžaloby i v nářaďovně tělocvičny, na chlapeckých toaletách či v učebně první třídy. K podstatné části obžaloby se muž před okresním soudem už v březnu přiznal, čímž se usnadnil proces dokazování.

Muže soudí v Teplicích kvůli pohlavnímu zneužívání dívek na gymnáziu v Krupce.
Ve třídě, v tělocvičně, na záchodě. Učitel měl sex s dívkami v církevní škole

Učitel ve středu před soudem zopakoval, že do školství nastoupil, aby dětem pomáhal a neměl v úmyslu dívky pohlavně zneužívat. V době psychické krize však selhal.

Podle znaleckého posudku sexuologa je muž odhodlán se takového jednání v budoucnosti vystříhat. Zda učitel po výkonu trestu nastoupí ambulantní ochrannou sexuologickou léčbu, bude jen na jeho zvážení. Soudce mu to nenařídil, ale ponechal to na jeho zvážení.