V sobotu po 20. hodině hlídka policistů stavěla motocykl, jehož řidič na výzvu k zastavení nereagoval a snažil se ujet. Namířil si to přes chodník a trávu. Daleko se mu ale ujet nepodařilo.

Hlídka poté 19letého mladíka zajistila. „Motivem jeho jednání zřejmě byla skutečnost, že není držitelem řidičského oprávnění pro příslušnou skupinu motorového vozidla," uvedl Daniel Vítek z teplické policie.

O tři hodiny později se policistům snažil ujet další řidič. Ani on nereflektoval na opakované výzvy k zastavení vozidla, po chvíli pronásledování však dostal smyk a naboural do tří zaparkovaných vozidel. I přesto pokračoval v jízdě, nakonec však zastavil a policisté osádku vozidla zadrželi. Řidič i spolujezdec mají oba zákaz řízení motorových vozidel. Teď bude předmětem dalšího vyšetřování, kdo ze zadržených auto řídil a dopustil se tak přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Do třetice se v sobotu večer snažil hlídce dopravních policistů ujet i řidič osobního vozidla v Bílině.

„Sedmadvacetiletý muž nereagoval na výzvu k zastavení vozidla, nakonec však zajel do slepé ulice, kde auto zastavil, zahodil klíčky, lehl si na zem a vyčkal na příjezd policistů. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili dvě promile alkoholu v dechu, muž navíc není držitelem řidičského oprávnění. Muž si již převzal sdělení podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," doplnil Daniel Vítek.(pem, dav)