„Kontrolovali jsme vozidla ve městě a chtěli jsme zastavit automobil značky Golf. Řidič však na výzvu nereagoval a začal ještě s dalším vozidlem ujíždět směrem na Vědomice. Vozidla jsme začali pronásledovat. Po výjezdu z Roudnice na nás začalo jedno z nich najíždět a ohrožovat nás. Poté jsme použili varovné výstřely do vzduchu a za obcí Chodouny jsme ujíždějící vozidlo zablokovali,“ uvedl přímo na místě jeden ze zasahujících strážníků.

V dalších chvílích na strážníky čekalo velké překvapení, za volantem pronásledovaného Golfu totiž seděl řidič s vysloveným zákazem řízení. Posádka obou pronásledovaných vozů se však snažila zasahujícím strážníkům klást odpor.

Ve vyhrocené atmosféře dokonce došlo ještě k napadení jednoho ze strážníků, kdy jej žena z posádky druhého vozu poškrábala nehty v obličeji a poranila v okolí očí. Strážníka na místě ošetřila rychlá záchranná služba, podle informací Deníku je v pořádku.

Na místo během chvíle dorazili i státní policisté z Roudnice nad Labem a Litoměřic. Řidič ujíždějícího vozidla a žena, která napadla strážníka, byli zadrženi a předvedeni na obvodní oddělení Policie ČR.

„Policie ČR na místě zajistila vozidlo VW Golf. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení. 18letý muž, který automobil řídil, byl zadržen a umístěn do policejní cely. Je podezřelý z trestného činu násilí proti úřední osobě,“ uvedla Alena Romová, mluvčí litoměřické policie.

Jak se vše událo?
„Kontrolovali jsme vozidla a chtěli jsme zastavit automobil VW Golf. Řidič však na výzvu nereagoval a začal ještě s dalším vozidlem ujíždět ve směru Vědomice. Vozidla jsme začali pronásledovat. Po výjezdu z Roudnice na nás začalo jedno z nich najíždět a ohrožovat nás. Poté jsme použili varovné výstřely do vzduchu a za obcí Chodouny jsme ujíždějící vozidlo zablokovali,“ uvedl na místě jeden ze zasahujících strážníků.
Nebylo to poprvé
K podobné události došlo v Roudnici 19. dubna 2010. Tehdy posádka Renaultu 5 nereagovala na výzvy k zastavení a ujížděla strážníkům několika ulicemi Roudnice směrem na Štětí. Při rychlé jízdě ohrožovala posádka vozu chodce i samotné strážníky. Ti za městem použili zbraň, následně ujíždějící automobil havaroval. Prchající muži se ještě snažili napadat strážníky, ale skončili v poutech.