Právě této pohřební službě odcizil kdosi z garáže u obřadní síně dodávku pro převoz zemřelých a po několika kilometrech ji pak poničil natolik, že auto musí dostat nový lak, což není zadarmo. Pravdou je, že málem bylo auto odcizeno i s nebožtíkem, což si ale pohřební služba okamžitě vyřešila v rámci interního řízení. Selhání skončilo propuštěním odpovědných zaměstnanců.

Faktem je, že z garáže zmizelo také další vybavení, které si zloději odvezli právě odcizeným vozidlem. Předpokládali přitom, že je nezastaví policie kvůli vzhledu dodávky.

„Auto se nám vrátilo poničeno. Bylo posprejováno, takže jsme ho museli na chvíli vyřadit z provozu. Ale máme další. Takže naše služby ohroženy nejsou,“ konstatovala Marie Vrculová. S ohledem na pietu není třeba případ více rozebírat.

Jednou z verzí je, že zloději si náhodou vybrali zařízení pohřebního ústavu a černou dodávku využili jako dopravní vozidlo pro svůj lup. Další z verzí může být také nekalý konkurenční boj, což potvrdila Deníku také Marie Vrculová. Zároveň ale ubezpečila, že služby firmy tento případ krádeže a poničení vozidla neohrozil. Pohřebních ústavů je hodně a boj mezi nimi není vyloučen. Zloděje – vandaly hledá policie. (pem)