"Krajský soud vydal evropský zatýkací rozkaz na Milana Oračka, protože dobrovolně nenastoupil do výkonu trestu. Z operativních informací vyplývá, že by se mohl nacházet v zahraničí," řekla ČTK Trejbalová. Evropský zatykač platí pro všechny státy Evropské unie. V databázi hledaných osob české policie byl Oračko od začátku loňského září.
Oračko zavraždil podle soudu svou partnerku v květnu 2014 v bytě v Bílině po prudké hádce. Na hrudníku měla tři bodné rány, jedna z nich byla smrtelná. Soud odmítl Oračkovo vysvětlení, že se žena bodla sama. Svědci u soudu vypověděli, že pár se hádal často, zavražděná na muže prý žárlila. V době skutku byla opilá.

Nůž, kterým byla žena třikrát bodnuta, policisté nenašli. Zasahující záchranáři se v první chvíli domnívali, že žena spáchala sebevraždu. Násilný čin potvrdila až pitva. Na 15 let do vězení poslal Oračka ústecký krajský soud, rozsudek potvrdil i pražský vrchní soud. Oračko, který byl v minulosti opakovaně trestán za majetkovou trestnou činnost, má také rodině zavražděné zaplatit dohromady 1,25 milionu korun.