Například je podezřelý, že koncem dubna vešel do areálu soukromé dopravní společnosti v Dubí, kde vzal několik zásilek s náhradními díly ke kuchyňskému robotu a při odchodu ještě vlezl do kabiny náklaďáku pro navigaci.

UKRADL I ŘASENKU

Na seznamu odcizených věcí, který bude posuzovat soud, toho má hodně. Podle Daniela Vítka z teplické policie kradl také v hernách a obchodech. „Začátkem května využil v bílinské herně okamžiku, kdy obsluha baru odešla z místnosti, a ze zásuvky za barem ukradl třináct tisíc korun," líčí policista.

O dva dny později si strčil do kapsy v prodejně drogerie v teplickém obchodním centru řasenku v hodnotě přibližně 300 korun. Protože se mu ji zřejmě podařilo dobře prodat, tak se do obchodu vrátil ještě pro jednu. Ten den ale neskončil, protože večer si pak „vypůjčil" v teplickém kasinu kabelku, kterou si žena na chvilku odložila na stoleček u hracích automatů. „Venku z ní vzal mobil a kabelku zahodil," podotkl Vítek.

Vítání léta ve Fojtovicích.
FOTO, VIDEO: Ve Fojtovicích přivítali léto

Seznam pokračuje. Má na svědomí také krádež kávy a zmrzliny v bílinské prodejně potravin, nebo odcizení mobilního telefonu a peněz ze šuplíku v jednom teplickém baru, kde opět využil krátkodobé nepřítomnosti obsluhy. Podobnou fintu stačil zopakovat ještě minulý týden v Hostomicích, kde během nepřítomnosti zaměstnance vběhl za barový pult a z neuzamčené zásuvky ukradl čtrnáct tisíc korun.

Nenapravitelného zloděje nakonec dopadli, skončil ve vazební věznici.

„Muž způsobil škodu za více než 30 tisíc korun. Vyšetřovatel ho už obvinil z krádeží a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které mu hrozí až tříleté vězení," dodal Daniel Vítek z teplické policie.

V loňském roce byla v teplickém okrese zaznamenáno do statistik na pět stovek krádeží vloupáním, a přes osm set krádeží prostých, což jsou například krádeže v restauracích, v bytech nebo v obchodech mezi regály. A také kapesní krádeže.

Antonínská pouť v Proboštově.
FOTO: Jako obvykle. Antonínská pouť příliš netáhla