Vrah si počkal na muže před jeho domem v Brně-Žebětíně a samopalem na něj třikrát vystřelil. Dvě kulky zasáhly expolicistu do hlavy, uvedla televize.
Policie po pachateli pátrá.

Důvod, proč byl pětačtyřicetiletý muž zabit, nezná. Podle Primy se spekuluje o tom, že za jeho vraždou mohou být i jeho současné podnikatelské aktivity.

Muž odešel od policie před pěti lety. V souvislosti s kauzou Berky televize uvedla, že muž na oko spolupracoval s bývalou konkurzní správkyní Zbrojovky Brno Ilonou Strmiskovou a jeho úkolem bylo shromažďování podkladů pro trestní oznámení na bývalé vedení tohoto zbrojařského podniku. Strmisková nakonec ale muže propustila z práce, protože se údajně odmítl podílet na jejich podivných aktivitách, uvedla televize.

Brněnské soudy loni Strmiskovou potrestaly za zpronevěru a krácení daně, jichž se dopustila při správě Zbrojovky. Nejvyšší soud letos v květnu pak odmítl její dovolání. První konkurz na Zbrojovku v roce 2003 vyhlásil soudce Berka. Letos na jaře ho soud za podvodné konkurzy potrestal devíti lety vězení.