Strážníci městské policie po 16. hodině zasahovali proti podnapilému muži, který jim měl v horním sídlišti v oblasti ulic Dukelských hrdinů a Karla Čapka vyhrožovat násilím.

"Navíc prý surově nakopl psa volně pobíhajícího kolem. Když se trojice strážníků snažila agresivního muže zadržet, srotilo se na místě několik desítek lidí z okolí, kteří jim to znemožnili. Podle policie ho schovali mezi sebou a umožnili mu odejít," uvedl Daniel Vítek z teplické policie.

VYHODNOTÍ ZÁBĚRY KAMER

Policie v souvislosti s výše popsaným případem prověřuje také drobné zranění mladistvé dívky, která byla na místě v době incidentu. Vyhodnocovat se budou záznamy z kamer, včetně těch na uniformách strážníků.

„Bližší okolnosti, za jakých k jejímu zranění došlo a kdo je způsobil, jsou předmětem dalšího prověřování,“ dodal Vítek.

Strážníci měli být v průběhu zákroku ze strany skupiny přítomných osob napadáni verbálními útoky a strkáním.

„V době příjezdu přivolaných policistů už byla situace na místě klidná a k žádnému napadání nedocházelo, takže jsme nemuseli přijímat žádná další opatření. Vyšetřování celého případu je teprve na samém počátku, v současné době proto nemůžeme sdělovat další informace,“ doplnil k případu v Krupce Vítek.