Měl to pro ně být volný den. Bez uniformy a bez služebních pokynů. Když se dva bratři z Teplic, kteří pracují u policie, ráno domlouvali, co podniknou ve svém volném čase, tak netušili, že za pár hodin budou ve správný čas na správném místě. Místo výletu zasahovali proti zlodějům, kteří okradli seniorku.

KLASICKÁ FINTA

Vše začalo na Třešňovce v Teplicích. 36letý Rumun tu přímo na ulici použil klasickou fintu na starší paní. Požádal ji, zda by mu nemohla rozměnit peníze.

Když žena přepočítávala v ruce bankovky, tak ji okradl. Využil její nepozornosti. Z tašky vytáhl peněženku a utekl do Opavské ulice. Tam na něj čekal s nastartovaným autem mladší komplic. To ale netušili, že vpadli do pasti.

Žena začala křičet, že ji přepadli. Zaslechl to policista, který byl mimo službu a se svým bratrem začali pachatele pronásledovat.

Naskočili do svého auta a vydali se za dvojicí pachatelů. Přitom vše oznámili na policejní linku. „Zloději ujížděli ve směru na Bílinu. U Křemýže se ale otočili a jeli zpět na Teplice. Nakonec museli zastavit v koloně aut, což nahrálo do karet strážcům zákona,“ popsal mluvčí policie Daniel Vítek.

UDĚLAL BYCH TO ZNOVU

Zdržení se Rumunům stalo osudným. „Snažili se před námi ujet. Dokonce nám nabourali do auta, kterým jsme je zablokovali,“ přiblížili zasahující bratři.

„Vytáhli jsme je z auta a zpacifikovali až do příjezdu policejních posil,“ dodávají policisté. Svůj zásah ve svém volnu berou jako samozřejmost. „Udělal bych to znovu,“ tvrdí jeden z policistů.

Případ bude mít dohru u soudu. Starší z Rumunů je obviněný z krádeže, mladší z nadržování trestného činu. Na rozsudek oba čekají ve vazební věznici.