Na lavici obžalovaných usednul recidivista Jaroslav T. (54) z Chlumce, který je spojovaný s lednovou vraždou manželů v chatové osadě ve Střížovicích na Ústecku. Přestože Jaroslav T. podle policie nikoho nezavraždil, pomáhal vrahovi Miroslavu B. manžele svázat. 

Za zbavení osobní svobody a porušování domovní svobody mu hrozí až 16 let vězení. Rozsudek by mohl padnout ještě v srpnu. 

Jaroslav T. se s Miroslavem B. dlouhodobě znali a byli kamarádi. “Bydlel u svého bratra na zahradě v dřevěné boudě. Od vidění jsme se znali asi patnáct let, osobně jsme se poznali v Ústí v roce 2017. Pracovali jsme spolu do podzimu na domě jeho bratra. Každý týden se u mě alespoň jednou zastavil, aby se vykoupal a najedl. Párkrát u mě i přespával,” řekl Jaroslav T. 

Miroslav B. den před inkriminovaným večerem ve Střížovicích hodlal na Jaroslava T. převést svůj stříbrný mercedes. “Říkal, že jde na rok sedět do kriminálu a že by mu to auto bylo k ničemu. Měl sepsanou i smlouvu. Za to jsem mu měl posílat balíky do kriminálu,” řekl komplic u soudu. Následovala domluva na střížovické misi. 

“Přišel za mnou s tím, že má pro mě kšeft a že bychom mohli vydělat dobré peníze. Jeho známému podnikateli prý dluží nějaký pán 8 milionů korun. Říkal mi, že půjdeme do bytu, svážeme ho a ten dotyčný podnikatel si to s ním přijde vyřídit. Já tam už ale nebudu, z toho strach mít nemusím, hlavně mu jde o děti. Kdyby tam prý byly, abych je pohlídal, aby nezavolaly policajty,” vypověděl Jaroslav T. u soudu. 

Od Miroslava B. za to měl dostat půl milionu korun. “Jsou to velké peníze, tak jsem si řekl, že do toho půjdu. Jel jsem tam ale s představou, že tam ten chlap bude sám, ne s celou svou rodinou,” uvedl Jaroslav T. 

Prohlédněte si fotogalerii z místa činu:

Realita v neděli 7. ledna v deset večer byla ovšem nakonec jiná, mnohem brutálnější. K osadě jeli oba zločinci mercedesem, řídil vrah Miroslav B. Na hlavách měli kukly. K chatě se dostali přes sousední pozemek dírou v plotě. Před vchodem Miroslav B. zastřelil psa.

"Nevěděl jsem, že má u sebe bouchačku. Myslel jsem v tu chvíli, že uteču," řekl Jaroslav T.

Oba vnikli do chaty a manžele včetně jejich tří dětí, dvou dcer a staršího syna, svázali. Manželům zalepili oči i ústa. Jaroslav T. z chaty před vraždou odešel a odnesl si 600 korun. Jeho role tímto tak končí. Vrah následně svázané rodiče umlátil a sexuálně zneužil obě dcery. Sám se pak před chatou zastřelil. Syn se z pásky nad ránem dostal a zavolal policii.

Podrobnosti naleznete v úterním vydání Vašeho Deníku.