Známé jsou především případy, které skončily osudově. Připomeňme si některé z nich.

K samotnému počtu vražd lze říci, že jejich počet nelze statisticky hodnotit. Vždy se jedná o mimořádný exces. Přesto je jisté, že počet vražedných útoků se od devadesátých let snížil. Například v Ústeckém kraji by letos mohlo být méně vražd než v posledních letech. V Libereckém kraji by letos měl být počet těchto trestných činů průměrný. Připomeňme si případy z Liberecka:

První vražda

Letos teprve v květnu liberečtí kriminalisté měli před sebou vražedný příběh končící násilnou smrtí šedesátiletého muže z Liberce, který byl ubodán 11 ranami ve svém bytě ve Vratislavicích.

Po deseti dnech policisté odhalili vraha, který se k činu přiznal. V minulosti byl již odsouzen za majetkovou trestnou činnost. Vrah si odnesl zhruba 5 000 korun, televizor, notebook, na posilnění kuřecí křídla a navíc prášek na praní. Na tragickou smrt policisté přišli proto, že známý zavražděného zavolal na policii. Obával se o zdraví šedesátiletého kamaráda. Měl se s ním sejít, ale nemohl se mu dovolat. Nikdo nereagoval ani na zvonění u bytu.

Zabíjela nahá

Začátkem října policie obvinila z vraždy jednačtyřicetiletého muže z Liberecka jeho devětadvacetiletou přítelkyni. Muž zemřel 2. října v pokoji hotelu na křižovatce Chrastavské a Truhlářské ulice nedaleko libereckého soudu.

Muž podlehl bodné ráně do hrudi. Na místě křičela a pobíhala nahá žena. Nakonec žena skončila ve vazbě. Je podezřelá z vraždy a hrozí jí až 18 let vězení.

Žena již má podle rejstříku trestů zkušenost s policií a soudy kvůli výtržnictví a vydírání.

Vražda na ubytovně

V Novém Městě pod Smrkem v listopadu družka připravila při hádce bodnutím o život osmapadesátiletého muže.

Záchranka na místní ubytovně resuscitovala pobodaného muže, ale marně. Jeho družka (38) nakonec skončila ve vazbě.