Paradoxně mu nešlo o to, aby se obohatil. Odcizené věci z bytu pak sousedovi o pár hodin později sám přinesl s tím, že je sehnal přes známého. Místo přátelského podání ruky se ale dočkal policejních pout.

Neobvyklý případ se stal v teplické části Trnovany. „Dotyčný využil chvíle, kdy soused odešel na nákup. Vloupal se mu do bytu, ze kterého si odnesl televizor, notebook a počítačové vybavení,“ popsal Daniel Vítek z teplické policie.

Ilustrační foto.
Zlodějka ukradla dvanáct másel, péct cukroví se ale prý nechystala

Bizarnost celé situaci dodal způsob, jak se o vloupání soused dozvěděl. „Poté, co dotyčný vynosil věci z bytu, tak mu zavolal, že si všiml vypáčených dveří u jeho bytu. Když se pak majitel vrátil, rozčiloval se pachatel nad drzostí zlodějů,“ dodal policejní mluvčí.

Tím touha po náklonosti ale neskončila. Dotyčný se překvapenému sousedovi nabídl, že dokáže sehnat věci zpět. „Večer na sousedovo dveře zaklepal a všechny ukradené věci vrátil s tvrzením, že je získal přes známého zpět,“ líčil Vítek.

Sousedovi to ale celé vrtalo hlavou. Obrátil se proto na policii. Případ prověřili kriminalisté, souseda vyslechli. Nakonec se ukázalo, že to byl skutečně on, kdo vypáčil zámek u dveří a věci ze sousedního bytu odnosil.

Podivný případ z Teplic nyní poputuje k soudu. „Bude záležet na soudci, jaký trest muži za podivné vloupání uloží. Mohl by strávit až tři roky za mřížemi,“ doplnil mluvčí policie. Přátelství souseda se mu získat zřejmě nepodařilo.

Ilustrační foto.
Jedna přišla o kabelku v bufetu, druhá ji nechala na terase