Pachateli se podařilo vlézt do objektu, i když byl pod elektronickou ochranou. „Zabezpečovací zařízení poškodil. Odnesl šperky a hodinky. Krajští kriminalisté ale v krátké době podezřelého muže zadrželi a obvinili z trestných činů krádeže a poškození cizí věci,“ uvedla k případu mluvčí policie Šárka Poláčková. Podařilo se zajistit veškeré odcizené zboží.

Snědý muž v kožené bundě, kterého v pátek přivedla k soudu policejní eskorta, není žádný svatouškem. V minulosti byl za různé krádeže už potrestán. I to mohlo mít určitý vliv při rozhodování o vazbě. „Soudce potvrdil navrženou vazbu, aby dotyčný neuprchl a v trestné činnosti nepokračoval,“ okomentoval u teplického soudu omezení na svobodě státní zástupce Jan Veselý. V případě uznání viny mu hrozí trest odnětí svobody na 5 až 10 let,“ doplnil k možné výši trestu. Nic nenasvědčuje tomu, že by měl při krádeži na místě komplice.

Jde o stejnou prodejnu na pěší zóně Krupská v Teplicích, kterou v prosinci před Vánocemi přepadla čtveřice lupičů. Z vitrín si odnesli zboží v hodnotě okolo 7 milionů korun. Všichni čtyři muži z Litvy jsou už také za mřížemi. Policistům se podařilo zajistit s částí lupu i dva další muže z Litvy, kteří celé ozbrojené přepadení zorganizovali. Ti ale zatím zůstávají ve své rodné zemi a čeká se na jejich předání zpět do Česka.

Pachatelé tehdy obsluze nastříkali do očí pepřový sprej. Sekyrou pak rozbili vitríny a ukradli zhruba šedesát luxusních hodinek. Za pár minut byli v tahu. „Celé přepadení trvalo asi tři minuty. Než jsem se stačila rozkoukat, bylo po všem. Pak už jen přijela policie v neprůstřelných vestách a se samopaly v ruce a vše uzavřela,“ líčila pár hodin po přepadení prodavačka z protějšího krámku s novinami. Za prosincovou loupež jim jako organizované skupině hrozí 8 až 15 let vězení.