„V souvislosti s tragickým požárem bylo zahájeno trestní stíhání 30letého muže z Teplicka. Podle odborného vyjádření došlo ke vzniku požáru v bytě v důsledku manipulace s otevřeným ohněm,“ uvedl mluvčí policie Daniel Vítek. Muž čelí obvinění z obecného ohrožení z nedbalosti. Hrozí mu vězení až na osm let.

K požáru došlo vloni v říjnu, během noci. Hasiči z domu evakuovali 25 lidí. Vynesli i chlapce, kterého našli v zakouřeném bytě. Záchranářům se už nepodařilo dítě oživit.

O dítě ve školkovém věku se starala matka se svým přítelem. Ještě před požárem z bytu v noci po předchozí hádce s partnerem odešla, takže doma zůstalo dítě s třicetiletým přítelem. Chlapec spal ve své posteli, kde ho také v bezvládném stavu našli zasahující hasiči.

Co se dělo bezprostředně před požárem v domě, bude rozplétat teplický soud. Policie už předala všechny podklady zjištěné při retrospektivě smutné události. Za viníka smrti označila na základě vyšetřování právě přítele, který se o dítě v nepřítomnosti jeho matky měl postarat. Nakonec prý také byt v noci opustil.

Nevlastní otec podle matky vinu na smrti dítěte popírá. „Tvrdí, že by to nikdy neudělal. Strašně bych chtěla vědět, co se tam stalo, proč jsem musela přijít o syna,“ řekla matka dítěte TV Prima. Odpověď na tuto otázku se zřejmě dozví u soudu, který se bude celým případem zabývat.