Tragédie se stala již v pondělí 12. dubna na chodníku u mosteckého obchodního střediska Kahan. Až včera však o ní na tiskové konferenci informovala policie. Vyvrátila tím fámy, které se Mostem šířily. Mezi lidmi se totiž v souvislosti s případem začalo mluvit o loupežné vraždě u bankomatu, což není pravda.

A co se tedy v osudný den u Kahanu vlastně odehrálo? Dvaapadesátiletý Mostečan šel v 11.45 hodin Višňovou ulicí směrem od zdejšího Penny Marketu a prodejny nábytku ke kruhovém objezdu. Poblíž „kruháku“, kde je přechod směrem ke Komerční bance (kvůli té se právě vyrojily fámy o loupežném přepadení u bankomatu), na něj zaútočil pachatel.

„Útočník muže udeřil do obličeje a prudce do něj strčil. Napadený upadl na zem a zůstal ležet v bezvědomí,“ popsala incident mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Zraněného Mostečana převezla rychlá záchranka do nemocnice. „Druhý den v nemocnici zemřel,“ doplnila mluvčí. Podle výsledků pitvy skonal muž na následky vážných zranění, které si způsobil při pádu na zem.

Znali se?

Podle šéfa mostecké kriminálky Jiřího Volprechta se 52letý muž s útočníkem potkali zřejmě již v Penny Marketu a pachatel pak za ním šel až ke kruhovém objezdu. „Měl cosi na muže křičet, asi spolu měli nějaký konflikt,“ objasnil Volprecht. Zatím prý nic nenasvědčuje tomu, že by šlo o loupežné přepadení, i když úplně vyloučit to v tuto chvíli nelze. „Zesnulému pachatel nic nevzal,“ vysvětlil Volprecht, proč se kriminalistům tato vyšetřovací verze nezdá pravděpodobná.

Popis pachatele

Policisté získali od svědků tragické události popis pachatele. Mělo by se jednat o asi třicetiletého muže snědé pleti, který měří zhruba 170 centimetrů a má krátké černé vlasy. Na sobě měl černou bundu a modré kalhoty. „Z místa činu utekl kolem prodejny nábytku a torza zdejší nedostavěné budovy směrem do ulice Vrbenského mezi panelového domy, takzvané „sedmistovky,“ doplnila mluvčí Světláková.

Policie žádá veřejnost o pomoc při objasnění tohoto závažného trestného činu. Vyzývá svědky události, kteří by mohli poskytnout jakoukoliv informaci, aby zavolali na linku 158 nebo přímo kriminalistům na telefonní číslo 725 809 602.

Jen fámy

Deník v pátek oslovil několik prodavačů z obchodů, které se nacházejí kolem místa činu a ptal se, zda v osudný den něco neviděli. Drtivá většina z nich uvedla, že nikoliv. O incidentu věděli jen z doslechu. Dokonce se všichni mylně domnívali, že 52letý Mostečan byl napaden kvůli penězům.

„Tady se říká, že ho přepadli, když si vybral peníze z bankomatu u Komerčky,“ tlumočil fámy Arnošt Elsner, prodavač v trafice a syn majitelky nemovitostí, které s Komerční bankou přímo sousedí. Velmi se podivil, když zjistil, že muž zemřel.

„Ježíš, my jsme si tady mysleli, že leží těžce zraněn v nemocnici. Tak to je teda opravdu hrozný,“ dodal prodavač.