Policisté řešili například krádež turistického odpočívadla, v dalších případech zloději odcizili okrasné túje, nebo smrčky ze zahrady, několik keříků angreštu, plastovou mobilní toaletu, panoramatické zrcadlo u nepřehledné zatáčky, nebo keramické trpaslíky ze zahrady rodinného domu.

Poslední poněkud neobvyklý případ řešili krupští policisté začátkem března, kdy přijali oznámení majitele rodinného domu, kterému neznámý pachatel v noci ze zahrady odcizil dvoumetrovou palmu, jejíž hodnota byla vyčíslena na deset tisíc korun. Krupští policisté během několika málo dnů zjistili, kdo má neobvyklou krádež na svědomí. Pachateli jsou dva muži ve věku 19 a 28 let, kteří se u výslechu ke krádeži stromu přiznali. A jaký že byl důvod jejich jednání? Mladší z mužů měl deprese kvůli svému životu, protože nemá práci ani peníze a dostal vztek, že někdo jiný má nejen na dům, ale dokonce i na palmu. Rozhodl se proto strom ukrást, v čemž mu pomohl jeho známý, se kterým předtím popíjel alkohol. Přidal se k němu prý proto, aby se jeho kamarád „nedřel" sám.

Společně se pak s lopatou vydali na pozemek poškozeného, kde palmu vykopali. Starší muž ji chtěl sice zprvu zpeněžit, když ale táhli strom z místa činu, natolik ho poškodili, že by asi nenašli žádného zájemce o koupi, a tak ho odtáhli ke garážím, kde palmu v hodnotě deset tisíc korun spálili na ohni. Za přečin krádeže, kterého se svým jednáním dopustili, hrozí oběma spolupachatelům až dvouletý trest odnětí svobody.

A stejný trest hrozí v případě dopadení i zloději, který ze zahrady v Novosedlicích odcizil různé stromky a keře. Z půdy vykopal například túje, kleč, nebo růže, nepohrdl však ani letničkami. Případ zprvu prověřovaný jako přestupek proti majetku byl po zpracovaném odborném vyjádření, kterým byla hodnota odcizených rostlin vyčíslena na více jak sedm tisíc korun, kvalifikován jako přečin krádeže. (dav)