Poprvé si muž vyhlédl zboží, které bylo vystavené na venkovní ploše před hobby marketem. "V časných ranních hodinách se protáhl mezi mobilním oplocením a odcizil zabalenou markýzu v hodnotě 4 tisíce korun," řekla tisková mluvčí policie Ilona Gazdošová.

Tato krádež mu ještě prošla. Upozornil na sebe při druhém pokusu o dva dny později. "Na krádež totiž přijel vybaven dětským nákupním vozíkem v podobě autíčka, který údajně dostal od známého. Opět se protáhl oplocením a odcizil 4 kusy rostlin v hodnotě přes 4 tisíc korun," vysvětlila okolnosti krádeže Gazdošová.

Test na drogy. Ilustrační foto.
Jízda noční Krupkou se policii zdála podezřelá. Řidička byla pod vlivem drog

Rostliny naložil na vozík a vyrazil s ním po páté hodině ranní do teplických ulic. To však neuniklo oku strážníka, který sledoval městské kamery. "Přivolaná hlídka muže převezla na policejní oddělení, kde se podařilo trestnou činnost zadrženého rozplést. Ke krádežím v hobby marketu mu byla přičtena ještě krádež tašky s oblečením, která zmizela ženě v Trnovanech, když po návratu z dovolené vykládala věci z auta," dodala mluvčí.

Zloději, který má již rozsudkem soudu uložen trest odnětí svobody v délce 12 měsíců za předešlou trestnou činnost a nastoupit má do vězení do konce měsíce srpna, tak hrozí za další krádeže prodloužení jeho pobytu za mřížemi.