Nadpraporčice Gabriela Karlíková pracuje na operačním středisku Policie ČR v Ústí nad Labem. Jako operátorka přijímá hovory na lince 158. Včetně tísňových volaní upozorňujících na zloděje. Nedávno se náhodou ocitla na druhé straně telefonu, kdy potřebovala pomoc od kolegů. Když si šla koupit svačinu, narazila na pachatele krádeží cigaret.

O příběhu informovala policejní mluvčí Ilona Gazdošová. Popsala, že vše začalo, když si šla ve svém volnu po skončení šichty koupit žena od policie svačinu do večerky v Teplicích. „V prodejně si všimla podezřelého muže, který měl velkou tašku a něco z ní nabízel prodavačce k odkupu. Jak se později ukázalo, byly to kradené kartony cigaret,“ tlumočila příběh paní Gabriely teplická policejní mluvčí.

Ilustrační foto
Zloděje zapomenuté tašky napěchované penězi v Krupce zachytily kamery

Lapka nepočítal s tím, že ve frontě u pokladny stojí policistka v civilu. „Když to celé viděla, pojala podezření, že v tašce jsou kradené věci. Přivolala proto své kolegy, kteří u muže našli několik desítek kartonů cigaret,“ dodala mluvčí.

Na policejní stanici se 41letý známý teplický recidivista doznal ke čtyřem vloupáním do čerpacích stanic, kde odcizil přes 100 kartonů cigaret se škodou přesahující 200 tisíc korun. Čeká ho za to soud.

Čerpací stanice vykradl během dvou uplynulých měsíců. Chodil tam vždy v noci, když bylo zavřeno. Odcizil téměř 100 kartonů cigaret. Do vězení za to nepůjde poprvé. Za mřížemi byl naposledy do listopadu loňského roku.