Předchozí
1 z 6
Další

Hlavu od práce s termoplastem si čistí na zahradě

Oživuje prostory v okolí základních a mateřských škol ve městě. Vidět jejich práci, tedy herní prvky „Opakuj po mně“ a „Skákací panák kluk“ z termoplastu, můžete na například na ZŠ Bílá Cesta, ZŠ Prosetice, ZŠ Maršovská. Únikem pro vystudovaného učitele a majitele firmy MAXI media Petra Maxu je zahrada. Na ní pěstuje stromy, keře a květiny.

Petr MaxaZdroj: archiv Petra Maxy

„Už v několika desítkách škol a školek, nejen u nás, ale teď už i na Slovensku, jsme se podíleli na vývoji dekoračních, vzdělávacích, ale i zábavných prvků. Snažíme se ve spolupráci s učiteli podněcovat zájem žáků o učební látku, usnadnit a zpříjemnit jim vstřebávání základních znalostí a poskytnout zábavu o přestávkách a volném času,“ říká Petr Maxa, který stojí v čele firmy MAXI media, sídlící v Bystřanech na Teplicku.

Petr MaxaZdroj: archiv Petra Maxy

„Naši grafici neustále pracují na co možná nejzajímavějších, nejzábavnějších, ale i bláznivých designech, které vyzdobí prostory škol. Koneckonců nás inspirují děti, ale i jejich učitelé… "Chtěli bychom, aby dveře naší třídy vypadaly jako v kouzelnické škole!“ Proč ne? Můžete je mít! Tady jsou! Celý náš tým má rád výzvy. Vymysleli jsme pro školáčky dokonce Maxi taháky,“ dodal.

Petr MaxaZdroj: archiv Petra Maxy

Asi ale největší radost má sám Petr Maxa, protože může zrealizovat všechno, co se kdy naučil a co ho baví. Původem učitel, který si už při studiích vyzkoušel novinářskou profesi jak v tisku, rozhlase, tak televizi. Zabýval se několik let marketingem. Teď vše zúročuje ve firmě, kterou založil a jejíž činnost stále rozšiřuje.

Petr MaxaZdroj: archiv Petra Maxy

„Ve Velké Británii jsem se seznámil s majiteli podniku, kde dělají přesně to, po čem voláme u nás – jedná se o inovativní způsob termoplastického značení. Vysoce odolné, stálobarevné, protiskluzové značení vhodné na asfalt, dlažbu, do průmyslových areálů, na hřiště, školy, parkoviště…“

Petr MaxaZdroj: archiv Petra Maxy

Jenže tohle všechno vyžaduje celého člověka. Není tajemstvím, že vedle manažerské práce si své Petr Maxa také pěkně „odmakal“. První polepy byly zcela v rodinné režii. Kdo měl ruce, šel instalovat… Teď je situace přece jenom o něco lepší, je možné i občas relaxovat. Věnovat se rodině a jít si vyčistit hlavu na zahradu, na níž je hrdý, vždyť si ji celou sám vybudoval. 

Petr MaxaZdroj: archiv Petra Maxy