Předchozí
1 z 6
Další

Milan Bartoš.Zdroj: Deník / Zdeněk Traxler

Milan Bartoš byl vždycky velkým fanouškem Karla Gotta. Doma má mnoho věcí, které jsou s ním spjaty a když mu zvoní mobil, slyšíte samozřejmě zlatého slavíka. Nemohl proto chybět ani v Jevanech v době, kdy tu bylo otevřeno zpěvákovo muzeum Gottland. „S manažerem Gottlandu Zdeňkem Kohákem jsme si dobře popovídali a on mi slíbil, že zprostředkuje mé setkání s Karlem Gottem. Ten ale bohužel nakonec nemohl přijet a omluvil se,“ vzpomíná Milan Bartoš, jak to napoprvé nevyšlo.

Milan Bartoš.Zdroj: Deník / Zdeněk Traxler

„Za rok mi k mému velkému překvapení poslali pozvánku, abych přijel do Jevan na setkání u příležitosti 2. výročí Gottlandu. Měl jsem ohromnou radost a s mojí ženou jsme přemýšleli, jaký bychom mu měli přivézt dárek. Slyšel jsem, že sbírá mikrofony a tak jsem nechal udělat velký marcipánový mikrofon na marcipánovém polštáři. No upřímně řečeno, vypadal tak trochu jako pánské přirození. Když jsem ho pak Karlovi předával, prohrábl si rukou vlasy a kuchařce paní Francové, která u toho také byla, řekl: „Myslíte si to samé, co já?“ Tu fotku, kdy ho napadlo totéž, co mě, mám schovanou na památku,“ směje se.

Milan Bartoš.Zdroj: Deník / Zdeněk Traxler

Rád by zorganizoval setkání lidí, kteří jsou stejně jako on, fanoušky Karla Gotta. Pokud k nim patříte a o podobné setkání byste měli zájem, napište nám do redakce a my kontakt na vás panu Bartošovi rádi předáme. Milana Bartoše mají lidé dodnes spojeného především s hradem Krupka, kde deset a půl roku provozoval restauraci a připravil tu celou řadu zajímavých i zábavných akcí pro dospělé i pro děti. Ročně tu pořádali ke čtyřem stovkám svateb.

Milan Bartoš.Zdroj: Deník / Zdeněk Traxler

Vítání svatebčanů chlebem a solí a pro ženicha pila a dřevo, aby ukázal, jak se dokáže postarat o teplo rodinného krbu, to už byla na hradě Krupka tradice. Pro ty, kteří o svatbě teprve uvažovali, tu Milan Bartoš pořádal dny otevřených dveří s ukázkami vazeb svatebních kytic, kde představil i nejžádanější dekorace svatebních tabulí. Když na páté výročí pořádání svateb na hradě pozvali ty, jejichž společný život začínal právě u zdejší svatební tabule, sešlo se na dvě stovky lidí.

Milan Bartoš.Zdroj: Deník / Zdeněk Traxler

Milan Bartoš nezapomínal ani na děti. Pro prvňáčky, kvůli kterým se převlékl za Mickey mouse, připravil s celým týmem na začátek jejich premiérového školního roku palačinkovou relye. Pod vedením šéfkuchaře se děti naučily, jak se palačinky připravují a pak si na nich společně pochutnaly.

Milan Bartoš.Zdroj: Deník / Zdeněk Traxler

Když se Milan Bartoš rozloučil s hradní restaurací, měli tři roky s manželkou Hospůdku s hastrmanem a království pohádek. Poslední čtyři roky pak má hospůdku Stará Celnice na Cínovci, která se mu vždycky líbila, když kolem jezdil do Německa. Je tu náramně spokojený a své štamgasty si hýčká. Naposledy pro ně připravil akci Vánoční strom a hrnečky, ze kterých popíjeli svařák, si pak všichni odnesli domů na památku.