VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Teplicko

včera 10:37

Přes Velemín a Bystřany projede souprava s nadměrným nákladem do Trmic

Bystřany - Krajem projede nadměrný náklad. Souprava o délce přes 33 metrů a hmotnosti 172 tun vyjela v úterý ze Sudoměřic v Jihomoravském kraji, cílovou stanicí jsou Trmice.

včera 07:44

Na "plivátku" v Dubí je po zdražení vstupného zatím klid

Dubí - Kamery a vyšší vstupné pro přespolní. Taková je reakce radnice v Dubí na bitku na zdejší plovárně. 

včera 06:20

Bídná úroda: bude méně máku i obilí, řepka si polepší

Teplicko, Severní Čechy - Letošní úroda bude nižší než pětiletý i desetiletý průměr. Hlavním viníkem je již druhým rokem trvající sucho. Ze základních plodin se sklidí výrazně více pouze řepky. 

14.8.2018

První porcelánová známka z Dubí se představí na výstavě Praga 2018

Dubí - Světová výstava poštovních známek Praga 2018 začíná ve středu 15. sprna v Praze a nebude na ní chybět ani porcelánové zastoupení Teplicka.

14.8.2018

Přehřátí, kolapsy, případů je dost. Horko trápí i mazlíčky

Teplicko, Ústecký kraj - Jaká je první pomoc při přehřátí? Jak zvířata ochlazovat?

14.8.2018

Nezaměstnanost v kraji stoupla. Nejvíce lidí bez práce je na Mostecku

Ústecký kraj - Počet lidí bez práce ve věku od 15 do 64 let k poslednímu červenci v Ústeckém kraji meziměsíčně vzrostl na 4,7 procenta.

13.8.2018

Autobusy MHD v Bílině jezdí k poliklinice po objízdné trase

Bílina - Od začátku srpna je pro motoristy zcela uzavřená ulice 5. května v Bílině. Důvodem jsou stavební práce na rekonstrukci ulice.

13.8.2018

Hraniční přechod na Moldavě je uzavřený, dělníci opravují silniční most

Moldava – Hraniční přechod na Moldavě je od pondělí uzavřený. Na německé straně totiž dělníci opravují silniční most.

13.8.2018

Počasí si s námi v pondělí opět pohrává. Nejprve vedra, po nich přijdou bouřky

Teplicko, Severní Čechy - V pondělí zasáhnou Českou republiku vedra a po nich silné bouřky. Vedra postihnou celou republiku, bude až 34 stupňů. Bouřky pak zasáhnou Čechy. Vyplývá to z výstrahy, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Zároveň meteorologové upřesnili konec výstrahy před požáry. Původně platila do odvolání, nyní je její konec stanoven na úterní ráno.

13.8.2018

Ceny léků letí nahoru. Týká se to hlavně těch běžných

Severní Čechy /INFOGRAFIKA/ - Pilulky jsou zase o něco dražší. Cena v průměru vyskočila o 5,5 procenta. Mohou za to nejenom drahé léky na vzácné choroby.  

12.8.2018

Firmám chybějí zaměstnanci. Na částečný úvazek nabírají důchodce

Severní Čechy - Počet seniorů pracujících na částečný úvazek vzrostl za poslední půlrok téměř o třináct procent. Důvodem je větší zájem firem i nedostatek peněz, který mají na živobytí.   

12.8.2018

Dráhy vrátí seniorům a studentům část peněz. Kvůli státní slevě

Severní Čechy - České dráhy umožní velké části zákazníků vrátit peníze za jejich slevové průkazky, které se jim už od 1. září kvůli nově zavedeným slevám moc nevyplatí.

11.8.2018

Na letišti u obce Suché na Teplicku spadl ultralight

Teplicko – Při startu na letišti u obce Suché havarovalo v sobotu odpoledne malé letadlo ultralight a spadlo z desetimetrové výšky. Narazilo do stromu. Uvnitř seděly dvě osoby.

11.8.2018

Rohlíky budou o pár desetníků dražší, tvrdí pekaři. Kvůli suchu

Severní Čechy - Sucho, jež sužuje nejen Českou republiku, ale i další evropské země, již pocítili také pekaři. A následovat budou zřejmě také jejich zákazníci. Cena pečiva vzroste více, pokud si přisadí i obchodníci. Záležet může i na zájmu exportérů.      

11.8.2018

V lebce má muž z Bíliny titanovou náhradu, žije se mu s ní dobře

Bílina, Ústecký kraj - Je to asi rok, co dostal Petr Harnisch z Bíliny titanovou náhradu do lebky. Předchozí pryskyřicové výplně jeho tělo nepřijalo.

11.8.2018

OBRAZEM: Na Barboře lovili malí i velcí závodníci po celý týden vítr do plachet

Oldřichov - Týdenní závody plachetnic na Barboře pořádala Tělovýchovná jednota Vodní sporty Duchcov pro mládež a dorost.

10.8.2018

Před přehřátím organismu utečte pod zem či do obchodů

Teplicko - Tropické teploty, které nás pronásledují již řadu týdnů, sice v pátek nahradilo takřka podzimní počasí, ale podle předpovědi meteorologů se na přelomu týdne opět vedra vrátí.

10.8.2018

Vodohospodáři uklidňují: žízeň lidem nehrozí.

Ústecký kraj - Malé obce vysychají, pitnou vodu vozí lidem cisterny 

10.8.2018

Přijede ministr? Zemědělci zápasí se suchem na pastvinách.

Teplicko - Sotva skončily nepříliš vydařené žně, valí se na zemědělce další obrovský problém. Tentokrát se netýká rostlin, ale zvířat. Vedení Okresní agrární komory Most - Teplice upozorňuje, že situace je už teď kritická. Ředitelka komory dokonce napsala dopis ministrovi zemědělství, ať se sám přijede přesvědčit.

9.8.2018

Jak jsme žili v Československu: V pátek zamíříme do historie teplických rybářů

Teplicko - V pátek 10. srpna pokračuje v tištěném Teplickém deníku unikátní seriál Jak jsme žili v Československu.

9.8.2018

FOTO: Bouřka, průtrž, kroupy, vítr. Živly řádily na Teplicku i Ústecku

Teplicko, Ústecký kraj - Silná bouřka spojená s kroupami, přívalovým deštěm a silným větrem se prohnala po tropické středě celým Teplickem a větší částí Ústecka. Zasáhla i další oblasti Ústeckého kraje.

9.8.2018

V Ústeckém kraji opět platí smogová situace

Ústecký kraj - Kvůli vysoké koncentraci přízemního ozonu v ovzduší meteorologové vyhlásili v Praze, středních Čechách a Ústeckém kraji smogovou situaci.

8.8.2018

Teplotní rekordy padly jen v Ústeckém kraji. Doprovodily je silné bouřky

Ústecký kraj - V České republice ve středu 8. srpna padly teplotní rekordy jen na dvou místech v Ústeckém kraji. Nové nejvyšší údaje na Měděnci na Chomutovsku a na Milešovce překonaly maxima z roku 2015.

8.8.2018

FOTO: První v Čechách! Teplice se pyšní porcelánovou fontánou

Teplice /ANKETA/ - Je první venkovní porcelánovou fontánou v Čechách. Nová kašna na rohu u Krušnohorského divadla ochlazuje a osvěžuje od středy 8. srpna vzduch v centru Teplic.

8.8.2018

Západní polovinu Čech mohou zasáhnout silné bouřky. V pátek se ochladí

Ústecký kraj - V západní polovině Čech se ve středu odpoledne a večer mohou ojediněle objevit silné bouřky s přívalovým deštěm a kroupami.

8.8.2018

FOTO: Plachty nastavují větru. Týden jachtařů na Barboře je v plném proudu

Oldřichov u Duchcova - Na vodní ploše Barbora v Oldřichově na Teplicku probíhá od soboty týden jachetních závodů.

7.8.2018

Policisté se na teplických silnicích zaměřili na motorkáře

Teplicko - Tepličtí dopravní policisté se o víkendu zapojili do celokrajské dopravně bezpečností akce zaměřené na dodržování pravidel silničního provozu, zvláštní pozornost přitom věnovali motorkářům.

7.8.2018

FOTO: Zastávka u nemocnice je v těchto dnech přestupní stanicí kvůli výluce

Teplice - V jiné dny poklidná a prázdná zastávka naproti nemocnici v Teplicích si v těchto dnech užívá své pekelné chvíle, a to ne pouze od slunečních paprsků. Mezi jednotlivými autobusy a trolejbusy tu pobíhají zmatení cestující hledající náhradní přípoj do Řetenic.

6.8.2018

Obec Bžany upozorňuje na úbytek vody v prameništi

Bžany - Vedení obce Bžany prostřednictvím svých webových stránek upozorňuje obyvatele, že z důvodu dlouhotrvajícího sucha dochází k postupnému úbytku vody na prameništi v Bukovicích.

6.8.2018

Teploty v týdnu vystoupají až k 38 stupňům, vedra poleví v pátek

Ústecký kraj - Kvůli suchu a horku hrozí nově nebezpečí požárů v celém Plzeňském kraji a části Vysočiny. Celkově se aktuální výstraha meteorologů před požáry týká už 11 regionů, nevztahuje se na Moravskoslezský, Jihočeský a Karlovarský kraj.

6.8.2018

Pracovní úrazy mají nejčastěji čtyřicátníci. Nejrizikovější den je pondělí

Severní Čechy - Pracovní úrazy se v České republice nejčastěji stávají čtyřicátníkům, další nejohroženější skupinou jsou dvacetiletí zaměstnanci. Nejrizikovější den je pondělí a čas kolem desáté hodiny dopoledne. Upozorňují na to odborníci na bezpečnost práce s odvoláním na statistiky Státního úřadu inspekce práce.

6.8.2018

Pozor, v Aquacentru už funguje pouze restaurace. Stavba jede podle plánu

Teplice /FOTOGALERIE/ - V teplickém Aquacentru si nyní nezahrajete squash. Pozastaven byl na srpen také provoz tamního fitness centra a mimo provoz je i minigolf.

6.8.2018

FOTO: Výjezd na Prahu je v Teplicích uzavřený

Teplice - Dělníci momentálně pracují na části silnice I/8 v Teplicích.

5.8.2018

OBRAZEM: Neprofesionální zpěváci zazářili na duchcovském zámku

Duchcov –  21. ročník pěvecké soutěže neprofesionálních zpěváků milostné písně Růže od Casanovy se konal v Zámecké zahradě duchcovského zámku.

5.8.2018

Každý den z práce o půl hodiny dřív? Ekonomové vidí i rizika

Severní Čechy /INFOGRAFIKA/ - Už padesát let se Češi mohou oddávat odpočinku či chalupaření po oba víkendové dny, nikoliv jen v neděli. Tak dlouho u nás platí 5denní pracovní týden. Za tu dobu nám už dávno „stroje vzaly práci“ a teď přichází další etapa: O práci nás připraví roboti.

5.8.2018

O „zbroják“ lidé přichází kvůli zdraví, vypršení platnosti i ztrátě bezúhonosti

Teplicko, Ústecký kraj - Pokud člověk přijde o zbrojní průkaz a vlastní zbraň, musí ji odevzdat na policii. Ta ji uskladní.

4.8.2018

Železniční revoluce začala v našem kraji. Boje nyní propuknou po celé zemi

Ústecký kraj - Není to první soukromý železniční dopravce, který dostal dotované vlakové linky. Není to ani první taková zakázka pro RegioJet. Přesto zpráva, že žluté vlaky budou jezdit na všech elektrifikovaných regionálních tratích na Ústecku, znamená druhou železniční revoluci v České republice. Její úsvit však vyvolává řadu otázky a pochybností.

4.8.2018

Bílina chce postavit parkourové hřiště, obrací se na veřejnost

Bílina - Město Bílina plánuje v letošním roce vybudování parkourového hřiště v ulici Za Chlumem v blízkosti nového workoutového hřiště.

3.8.2018

FOTO: Bouřka na Teplicku lámala stromy. Jeden spadl i na trolejové vedení

Teplice - Večerní bouřka, která se ve čtvrtek přehnala nad Teplickem napáchala značné škody.

3.8.2018

Největší horko je v Ústeckém kraji. Třicítku nejčastěji naměřily Doksany

Ústecký kraj - Nejvíce tropických dnů s teplotami nad 30 stupňů Celsia letos zatím zaznamenaly Doksany na Litoměřicku. Do konce července jich tam bylo 31.

3.8.2018

Koupaliště v Oseku zdražilo. Ale jen pro přespolní

Osek - Plovárna v Oseku zvýšila vstupné z 50 na 80 korun. Místní ji mají stále zadarmo (respektive, pokud mají od úřadu speciální náramek na ruce, který je na celou letní sezonu stojí 50 korun a má pro ně další výhody ve městě). 

2.8.2018

Jak jsme žili v Československu: V pátek navštívíme fotbalisty FK Teplice

Teplicko - V pátek 3. srpna pokračuje v tištěném Teplickém deníku unikátní seriál Jak jsme žili v Československu.

2.8.2018

Za tři hodiny zmizelo z Márinky několik tun odpadů

Světec - Zaměstnanci chudeřické sklárny se vydali do rekreační zóny Márinka u Světce, kterou zbavili téměř 2,5 tuny odpadků. 23 lidem se to povedlo během tří hodin!

2.8.2018

Dopady veder na Teplicku: V obchodech není jediný větrák, musí se šetřit vodou

Teplicko - Jak se zchladit? Koupit větrák je nyní takřka nemožné. Pítka v ulicích jsou v obležení. 

2.8.2018

Severozápad Čech se mění v tropy. Teploty se šplhají až k 38 stupňům

Ústecký kraj - 1. srpen byl v České republice nejteplejším dnem od začátku roku. Na několika měřicích stanicích vystoupaly maximální teploty nad 37 stupňů Celsia. Tropická vedra nepoleví ani v dalších dnech.

2.8.2018

87 přestupků za víkend. Policisté se zaměřili na náklaďáky a autobusy

Ústecký kraj - Během uplynulého víkendu probíhala ve spolupráci s mezinárodním sdružením TISPOL celorepubliková dopravně bezpečnostní akce zaměřená zejména na kontrolu nákladní a autobusové dopravy.

1.8.2018

Jaromír Kohlíček se spolu s dalšími politiky vrací z Krymu, Ukrajina zuří

Teplice, Krym - Velké haló v diplomatických kruzích v zahraničí způsobili čeští politici. Komunistický poslanec Evropského parlamentu Jaromír Kohlíček, bývalý místopředseda KSČM Josef Skála a senátor za hnutí Severočeši.cz Jaroslav Doubrava se totiž vydali na třídenní návštěvu poloostrova Krym anektovaného před čtyřmi lety Ruskem.

1.8.2018

Červenec byl nadprůměrně teplý, v Ústeckém kraji vyhlásili smogovou situaci

Severní Čechy - Letošní červenec byl v České republice sedmý nejteplejší od roku 1961, kdy začali meteorologové sledovat průměrné měsíční teploty. První prázdninový měsíc průměrná teplota dosáhla 19,7 stupně Celsia. Zatím nejteplejší červenec Češi zažili v roce 2006, kdy průměrná teplota činila 21,3 stupně. Vyplývá to z předběžných údajů, které zveřejnil Český hydrometeorologický ústav na svém webu. 

1.8.2018

Ježibaba dostane dinosaura. Oblíbená stezka skřítka Hrobčíka se rozšíří

Hrobčice - Stezka v Hrobčicích je během prázdnin častým cílem výletů rodin nejen z Teplicka.

1.8.2018

Nechtějí nechat ryby „uvařit“, pomůžou si vodou z pramene

Duchcov - Málo srážek a obrovské odpary vody vedou duchcovskou radnici k úvahám, že nechá pustit vodu z Obřího pramene do tamější rybniční soustavy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT