Tedy pokud se něco pokazí a tyto jednotlivé skupiny se dostanou k sobě. Dnes má totiž DSSS v Trmicích svůj předvolební mítink.

Podle harmonogramu, jež rozesílal médiím Martin Zbela, mluvčí strany, se tu také objeví i předseda Tomáš Vandas. I proto všichni mobilizují.

Karel Hainz, trmický zastupitel, který má na starosti zdejší městskou policii, uvedl, že měli několik jednání se zdejšími Romy.

„Účelem je zabránit střetům mezi členy DSSS a skupinami Romů, domluvená jsou určitá opatření,“ řekl.

Vysvětlil také, že do Trmic se chystají i Romové z jiných lokalit na Ústecku. Proto bylo dohodnuto, že na druhém konci Trmic, na sportovním hřišti u školy, bude od 15 hodin svoláno jiné shromáždění.

Shromáždění má všechny skupiny Romů stáhnout na jedno místo a od mítinku DSSS odvést pozornost. „Nedokážeme ovšem odhadnout pohyby anarchistických skupin,“ dodal Hainz.

Shromáždění je připravováno společně s iniciativou V Ústí (neo)nacisty nechceme. Jeho součástí má být například i evangelická bohoslužba. Město počítá, že to zapůsobí uklidňujícím dojmem a podle Miroslava Brože, mluvčího iniciativy, je vše připravováno za tímto účelem.

„Všechny aktivity iniciativy směřují ke snížení napětí a nebezpečí konfliktů z toho, že do Trmic přijede vůdce neonacistické Dělnické SS strany,“ uvedl Brož.

Co se republikové policie týká, ta mobilizuje také a bude prý připravena. „V Trmicích hrozí vyšší riziko, připravujeme se na něj,“ uvedl Vladimír Junek, mluvčí ústeckých policistů.

Přes to všechno se již zdejší obchodníci dali anonymně slyšet, že budou mít dnes zavřeno.

„Já nechápu, proč každý mobilizuje kvůli úplně normálnímu předvolebnímu mítinku,“ komentoval to volební lídr DSSS pro Ústecký kraj Petr Kotáb. „Nikdy jsme nikoho nenapadali a ani to nemáme v plánu,“ smál se.

Redaktoři Deníku budou na místě a od 15.00 hodin
budete moci sledovat vyvíjení situace on-line!