Hrad se postupně opravuje, ale přesto se tam konají různé kulturní akce.

Najdete ho při silnici číslo 13 od Klášterce k Ostrovu nad Ohří. Je tu dobře značená odbočka, která vede na parkoviště, odtud asi 800 až 1000 metrů krátkým stoupáním a jste tam.

Výlet je vhodný samozřejmě i pro cyklisty. Další způsob je od Karlových Varů směrem na Ostrov, dál směrem na Klášterec. Asi 2 km za vsí Damice je po levé straně plechová autobusová zastávka a těsně za ní odbočka vlevo do kopců.

Z Prahy pak na Žatec, Kadaň, Klášterec n. Ohří, Stráž n. O., po 2 km je výrazná levá zatáčka, 50 m za ní autobusová zastávka a u ní odbočka velmi ostře doprava.

Nedejte se odradit „neuklizeností“, vždyť majitelé jej opravují pomalu a za těžko sehnané peníze. Doporučuji.

Co je k vidění?

V současnosti si můžete prohlédnout celý areál hradu s tištěným průvodcem, navštívit patrová gotická sklepení, rytířský sál s původním dřevěným vyřezávaným stropem, vystoupat na hradní věž, navštívit zámeckou kapli, zhlédnout výstavu dřevěných plastik v hradní galerii, projít se rozlehlým zámeckým lesoparkem, odpočinout si ve vyhlídkovém altánku.

A v neposlední řadě na vás čeká úplně nová, zcela hotová, a neogotickým mobiliářem vybavená komnata. Ta je přístupná veřejnosti, slouží jako mikroregionální infocentrum a zároveň jako pokladna hradu.

Užitečné informace

Můžete si zde zakoupit turistickou známku, publikaci o hradu, pohledy, grafiky, trička, sazeničky okrasných dřevin a alpinek ze zámeckého arboreta a další suvenýry a drobnosti.

Návštěvní doba:
– duben až říjen: víkendy a svátky 10.00 – 17.00 hodin
– červenec a srpen: denně (i pondělí) 9.00 – 20.00 hodin
(nebo po domluvě na tel. 777028820)

Běžné vstupné:
– děti do 10 let zdarma, individuální 40,- Kč
– rodinné 90,- Kč (2 dospělí + max. 3 děti)

ZPRACOVALA Jitka Vopátková


Severní Čechy poskytují spoustu možností na krátké výlety a každý z vás má určitě oblíbené místo, které navštívil a kam se rád vrací.

Nyní máte možnost se o své zážitky podělit a získat za to navíc celou řadu hodnotných cen.

Napište nám: kam se vydat
- čím je toto místo zajímavé/ proč stojí za návštěvu
- jakým způsobem (autem, vlakem, na kole) se dostat na výchozí bod výletu
- vaše postřehy, dojmy i rozšiřující informace

Příspěvky o rozsahu 20 – 30 řádek s alespoň 2 fotografiemi o velikosti 1 MB posílejte na e-mail: vylety@denik.cz. Nezapomeňte uvést své jméno a pro potřeby redakce také adresu a telefon!

Každý zveřejněný příspěvek bude umístěn i na webech Deníku. Každého autora navíc oceníme dárkovým balíčkem v hodnotě 500 Kč a mapou Cyklotrasy severu.

Deset nejúspěšnějších příspěvků, které vyberete při webovém hlasování po prázdninách, odměníme pěti komfortními spacími pytli a pěti špičkovýcmi karimatkami.